Biberli Paçanga Böreği Tarifi

Biberli Paçanga Böreği Tarifi

Paçanga böreği severler için gelsin. Sivri biber de bu tarife ayrı bir tat katmış
(1)
Hazırlama 15 dakika
2 Kişilik

Biberli Paçanga Böreği Tarifi için Malzemeler

Biberli Paçanga Böreği Tarifi Hazırlanışı

Biberli Paçanga Böreği Tarifi Tarifi
  1. Çemensiz pastırmayı doğrama tahtası üzerinde keskin bir bıçakla tavla zarı formunda küp küp doğrayın. Varsa sivribiberi de incecik doğrayıp ekleyin. Rendelenmiş kaşar peyniri ya da dil peynirini de ilave edip malzemeleri derin bir kapta karıştırın.
  2. Diğer taraftan, yufkayı tezgaha serip eşit büyüklükte dört üçgen parçaya ayırın. Her bir üçgen parçasını ikiye bölerek 8 adet üçgen yufka parçası elde edin.
  3. Üçgen yufkalardan birini tezgaha serin. Uzun kenarlarına pastırmalı peynirli harçtan 1 yemek kaşığı kadar koyu kenarlarını içe doğru katlayın. Gevşek bir şekilde sarıp rulo yapın. Sardığınız böreklerin uçlarını yapıştırmak için suya batırın.
  4. Börekleri geniş bir kaba yan yana yerleştirin.
  5. Küçük bir kaseye 5 yemek kaşığı soğuk su koyun. Sudan yemek kaşığıyla alıp böreklerin üzerine gezdirin. (suyu avucunuzla da serpiştirebilirsiniz) Böreklerin suyu çekmesi için yaklaşık 10 dakika bekleyin.
  6. Sıvıyağı derin bir tavaya koyup kızdırın. Börekleri kızgın yağda altın sarısı oluncaya alıncaya kadar kızartın ve bir servis tabağına dizin. Yanında isterseniz sarmısaklı yoğurtla servise sunun. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle