Kremalı Çorba Tarifleri

Kremalı çorbalar diğer çorbalara göre biraz daha ağır olduğu için genelde çok sıcak havalarda tüketilmezler. Krema kış mevsiminde başta klasik mantar çorbası olmak üzere, tavuklu çorbaların yanında; roka, ıspanak ve balkabağı çorbalarına da katılarak hazırlanabilir. Bunların yanında aklınıza gelebilecek her türlü çorba da krema katılarak daha yoğun lezzetli çorbalara dönüştürülebilirler. Kremalı tarifler girdiği tarife ve tatlara çabuk uyum sağlayabilen bir malzeme olduğu için kolaylıkla kullanılabilir.

Kremalar genelde marketlerde 200 ml ölçüsünde satılır. Bize kimi zaman pratik gelen bu gıdayı aslında evde hazırlamak hem daha ekonomik hem de daha sağlıklıdır. Özellikle bebek ve çocukların yiyeceği çorbalarda marketten alınmış, içinde katkı maddesi bolca bulunan bu gıdaların yerine evde kolayca hazırlayabileceğimiz kremaları kullanmak çok daha iyi olacaktır. Bu kremalar katkı maddesi kullanılmada evde hazırlandığı için yapıldıktan hemen sonra kullanılması gerekir. Yani çorbanıza katmadan hemen önce hazırlamalı ve bekletmeden çorbaya ilave etmelisiniz.

Kremalı çorba denilince akla gelen ilk çorbalardan biri kremalı mantar çorbasıdır. Kremalı mantar çorbası evlerde en sık hazırlanan tariflerdendir. Özellikle kış aylarında hem lezzetli hem doyurucu bir çorba tarifi yapmak isterseniz kremalı patates çorbası ya da kış sebzelerinin birkaçını kullanarak kremalı sebze çorbası pişirebilirsiniz.

Daha yoğun aroma sevenlere kremalı domates çorbası tarifi, kremalı şehriye çorbası tarifi, evde kremadan başka malzemem yok diyenlere kremalı un çorbası tarifi, yoğurdu kaşık kaşık yiyemeyenlere bile yoğurdu sevdirecek kremalı yoğurt çorbası tarifi, klasik çorbamızı daha da güzelleştirmek isteyenlere kremalı ezogelin çorbası tarifi, sebze yemeyen çocukların bile bayılacağı kremalı sebze çorbası tarifi, sağlıklı bir alternatif tercih edenler için kremalı havuç çorbası tarifi, farklı tarifler arayanlara kremalı karnabahar çorbası tarifi, sulu yemeği pek sevilmese de çorbasının ayrı bir lezzeti olan kremalı kereviz çorbası tarifi, iki lezzeti tek bir çorbada birleştirmek isteyenlere kremalı mantarlı ve tavuklu çorba tarifi, taze ya da dondurulmuş mısırlarla yapabileceğiniz kremalı mısır çorbası tarifi gibi kremalı çorba tarifleri hazırlayabilirsiniz.

Kremalı çorba çeşitleri için sitemizi takip edebilirsiniz.

Daha Fazla..