Kadayıflı Muhallebi Tarifi

Kadayıflı Muhallebi Tarifi

Her evin olmazsa olmaz tarifi Kadayıflı Muhallebi.
(2)
Hazırlama 45 dakika
8 Kişilik

Kadayıflı Muhallebi Tarifi için Malzemeler

Kadayıflı Muhallebi Tarifi Hazırlanışı

Kadayıflı Muhallebi Tarifi Tarifi
  1. Süt, un, şeker ve vanilyayı tencereye alarak orta ısılı ateşte sürekli karıştırarak pişirin. Elde ettiğiniz muhallebi fokurdamaya başlayınca ocağın altını kapatın ve el blenderı ile 5 dakika çırpın. Kremayı ilave edip birkaç dakika daha çırpın ve servis kaplarına aktarıp buzdolabında soğutun.
  2. Tel kadayıfı geniş bir tavada sürekli karıştırarak pembeleşinceye kadar kavurun. Tereyağı ilave edip karıştırın. Tel kadayıfı bir kaba alıp ince çekilmiş ceviz içini ilave edin ve kadayıf ile cevizlerin iyi karışmasını sağlayın. Kadayıfı muhallebinin üzerine serpiştirip servise sunun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle
Tatlı sevmeyen yoktur herhalde. Üstelik hafif, yapımı kolay ve leziz mi leziz sütlü tatlı tariflerine kimse karşı koyamaz. Tatlı tarifleri arasında en çok tercih edilen Kadayıflı Muhallebi, her yaştan insanın her zaman severek tüketebileceği harika bir lezzet! Özellikle kadayıfı ve muhallebiyi sevenler için vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Çünkü ikisinin süper karışımı ile bir araya geliyor. Hem günlük hem de misafirleriniz için yapabileceğiniz bu güzel tatlının maliyeti de çok az üstelik.
Daha Fazla..