Yulaflı New York Kurabiyesi Tarifi

Yulaflı New York Kurabiyesi Tarifi

Bu üzümlü yulaflı kurabiyeyi yemelere doyamayacaksınız.
(0)
Hazırlama 45 dakika
8 Kişilik

Yulaflı New York Kurabiyesi Tarifi için Malzemeler

Yulaflı New York Kurabiyesi Tarifi Hazırlanışı

Yulaflı New York Kurabiyesi Tarifi Tarifi
  1. Toz şeker ve sıvıyağı derin bir kaba koyup çatal yardımıyla iyice çırpın. Yoğurdu ve oda sıcaklığında beklemiş olan yumurtaları katın. Unu ve yulaflı unu da ekleyip kabartma tozunu serpiştirin. Karışımı iyice yoğurduktan sonra çekirdeksiz kuru üzümü ilave edin ve ele yapışmayan, kulak memesi yumuşaklığında bir hamur elde edinceye kadar yoğurun. Hamuru toparlayıp oda sıcaklığında 20-30 dakika kadar dinlendirin.
  2. Kurabiye hamurundan kabuklu ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp parçaları avuçlarınız arasında yuvarlayın. (Kurabiye hamurunu şekilli kurabiye kalıplarıyla da kesebilirsiniz) Üzerlerini şekerleme ve damla çikolata parçalarıyla süsleyin. Fırın tepsisine fırın kâğıdı serip hazırladığınız kurabiyeleri tepsiye aralıklı olarak yerleştirin.
  3. Kurabiyeleri 5 dakika önceden 175 dereceye ve alt üst konuma ayarladığınız fırında 20 - 22 dakika, üzerleri altın sarısı oluncaya kadar pişirip çıkarın. Kurabiye sıcakken yumuşak olacak, soğudukça sertleşip kıvama gelecektir. Bu kurabiyeyi kapalı bir kapta uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Afiyet olsun…
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle