• 1

Makarna Salatası Tarifleri

“Ben salata ile doyamam” diyenlerdenseniz, sizin için doyurucu makarna salatası tarifleri burada. Misafirlere sunulacak olmazsa olmaz tariflerin başında bizce makarna salatası geliyor. Siz de bizimle aynı fikirdeyseniz, o zaman gelelim makarna salatası nasıl yapılır sorusunu cevaplandırmaya.

Makarna Salatası Nasıl Yapılır?

Makarna salatası Haşlanmış makarna, peynir, dilimlenmiş zeytin, incecik doğranmış yeşil soğanı derin bir kaba koyup karıştırın. Domatesleri de küp küp doğrayın ve salataya ilave edip karıştırın. Sosu hazırlamak için; zeytinyağı, dövülmüş sarımsak, hardal, limon suyu ve tuzu bir kaseye aktarıp iyice çırpın. Sosu salatanın üzerine gezdirip iyice karıştırın.... İşte kolay makarna salatası yapmak için gereken her şey bu kadar!

Uzak doğuda çoğunlukla ince kıyılmış ve kızgın yağda bir iki dakika kavrulmuş lahana, kırmızı biber, mantar ve bebek mısır ilaveli makarna üzerine, susam yağı, soya sosu, ezilmiş bir iki diş sarımsak, biber salçası ve ince kıyılmış bir kaşık kişniş ile yapılan salatadır. Ancak bizde durum biraz daha değişim gösteriyor. Misafirleriniz akşam çayına gelecek ve güzel ikramlıklar hazırlamanız gerekiyor... İşte bu durumda kolay makarna salatası imdadınıza yetişecek. Misafirleriniz ağız tadıyla yiyecek hem de sofranız bol çeşitli gözükecek. Her zaman kısır ve mercimekli köfte hazırlamanız gerekmiyor, bu defa da makarna salatası sunabilirsiniz. O yüzden bugün bir değişiklik yapalım, eşimize dostumuza güzel bir makarna salatası hazırlayalım. Eve geç geldiniz ve canınız yemek yapmak istemiyor. Ya da o akşam için hafif bir şeyler yemeyi tercih ediyorsunuz. İşte o an aklınıza ilk olarak makarna salatası gelmedi. Haşlamış bir paket makarna, yoğurt... Hafif ve bir o kadar da lezzetli bir öneri. Makarna her ne kadar bir İtalyan yemeği olarak dünya tarihine işlenmiş olsa da Türkiye’de de makarna tüketimi çok yüksek. Ayrıca makarna karbonhidrat bakımından değeri oldukça yüksek bir gıda maddesi.

Lezzetli ve bir o kadar da pratik makarna salatası tarifleri görmek ve görsellerini incelemek için Sahrap Soysal’ı ziyaret edin.

Daha Fazla..