Yoğurtlu Salata Tarifleri

Masanıza yancı mı yoksa ana yemek mi olarak koyacağınıza kendinizin karar vereceği yoğurtlu salata tarifleri onlarca çeşitle sitemizde. Bu güzel ve lezzetli yoğurtlu salataları bir kenara not edin, çünkü her an ve her dakika yemek isteyebilirsiniz. Kabaklı Semizotlu Harbiye Salatası, Kabaklı Cacık Salatası, Tavuklu Semizotu Salatası, Havuçlu Semizotu Salatası, Beyaz Lahana Salatası. Burada yoğurtlu salata tarifleri onlarca çeşit. Canınızın istediğine göre, ailenizin sevdiği malzemelere göre hafif ve bir o kadar ekonomik yoğurtlu salata çeşitleri hazırlayabilirsiniz.

Bağırsak sağlığını koruyan, yağ yakımına destek olan, tansiyonu ve kolesterolü düzenleyen, cilt-deri hastalıklarına karşı koruyan, diş-kemik sağlığını destekleyen yoğurt. Bunlar yoğurdun faydaları arasında sadece birkaçı. Özellikle günlük süt veya güvenilir bir sütçüden temin ettiğiniz sütler ile evde hazırladığınız taptaze ve katkısız yoğurtlar ile sağlıklı yoğurtlu salata hazırlayabilirsiniz. Gelişigüzel şekilde hazırladığımız salatalar bile lezzet bakımından midemizi şenlendirirken, siz bir de bunların yoğurtlusunu düşünün. Salatalar kiminin diyet yemeği, kimin sağlık problemleri yüzünden sıklıkla tükettiği, kiminin ise mükemmel lezzete sahip olduğu için tükettiği harika yiyeceklerdir. Hele de akşam yemeklerinde hafif beslenmeye özen gösteriyorsanız tadına doyulmaz salataların. Besleyiciliği ile ön plana çıkan yoğurt, salatanın da gücüne güç, tadına ayrı bir tat katıyor. Salata deyip geçmeyin, yoğurtlu salatalar ile lezzet ve sağlık bulun.

Herkesin mutlaka tadacağı, sevmeyenin az olduğu salataları değişik tarifler ile tatlandırın. İster meze yapın, ister ara öğün, ister atıştırmalık, ister ortaya bir yancı... Ama ne yaparsanız yapın, ne yoğurtsuz ne de salatasız sofraya oturmayın. Hatta ikisiyle birlikte ayrı ayrı uğraşmayın, yoğurtlu salatalar ile işinizi kolaylaştırın. Özellikle diyet yapanlar için salata tüketmek, ana yemeğin daha az yenmesini sağladığı için oldukça önemli yer tutuyor. Hacim olarak geniş olan yeşil salatalar, midemizde doygunluk hissini arttırıyor ve bu nedenle de daha az yememizi sağlıyor. Yoğurt da sindirim sistemimizi düzenleyince, ortaya pek güzel bir durum çıkıyor. Bize de sağlıklı beslenmenin tadını çıkarmak kalıyor.

Yoğurtlu salata tarifleri ve yoğurtlu salata çeşitleri için sitemizi ziyaret edin!

Daha Fazla..