Poğaça Tarifleri

Mutfaklarda en çok pişirilen hamur işlerinden biri kolay poğaça tarifidir. Kısırın ve patates salatasının yanında mutlaka altın günlerinde ikram edilir. Çat kapı gelen misafirler için pratik poğaça tarifi herkesin tarif defterinde bulunması gerekir. Yemek yapmaya ve hamur işine yeni başlayanlar başlangıç olarak basit poğaça tarifi kullanabilirler. Poğaça yapımı genel hatlarıyla kolay bir işlem olmasına karşın bazı püf noktaları bilmekte fayda vardır. Poğaça nasıl yapılır öğrenmek isteyenler bu püf noktalarını da öğrenmelidir.

Poğaça özellikle hafta sonu kahvaltılarının değişmez lezzetidir. Mis gibi kahvaltılık olan ve peynir, zeytin, domatesle mükemmel bir uyum içinde bir menü oluşturan puf puf poğaça yapmak için öncelikle mayalı bir poğaça hamuru tutmak gerekir. Tuttuğunuz hamurun içine biraz sirke katabilirsiniz. Mayalı poğaça tarifi hamurun kabarmasıyla daha pofuduk bir poğaça elde etmenizi sağlayacaktır. Tariflerde özellikle soğuk, ılık ya da sıcak olarak belirtilmediği takdirde kullanacağınız tüm malzemeler oda sıcaklığında olmalıdır. Unu karışıma her zaman yavaşça ilave etmeye özen göstermeniz gerekir. Unutmayın, tarifteki yazan adet sayısı sizin poğaçayı ne kadar büyüklükte yaptığınıza bağlıdır. Sayılar aşağı ve yukarı oynayabilir. Klasik şekilli poğaça yapmaktan sıkıldığınızda her zaman hayal gücünüzü kullanıp farklı şekillerde poğaça üretebilirsiniz.

Pastane lezzetleri; sade poğaça tarifi, kaşar peynirli poğaça tarifi, patatesli poğaça tarifi, zeytinli poğaça tarifi, otlu poğaça tarifi, kıymalı poğaça tarifi, patlıcanlı poğaça tarifi, peynirli poğaça tarifi, mayasız poğaça tarifi, mahlepli poğaça tarifi, paçanga poğaça tarifi, mısır unlu poğaça, çavdarlı peynirli poğaça, kepekli poğaça tarifi, krem şantili poğaça tarifi, galeta unlu poğaça tarifi, kaymaklı cevizli poğaça tarifi, tam buğday unlu poğaça tarifi, sakallı poğaça tarifi, gül poğaça tarifi, sirkeli poğaça tarifi, tavuklu poğaça tarifi, susamlı poğaça tarifi, simit poğaça tarifi, örgü poğaça tarifi, rulo poğaça tarifi, sodalı poğaça tarifi, bayatlamayan poğaça tarifi gibi çeşitlerle yumuşak poğaça tarifine ulaşabilirsiniz. Fırından çıkmış her damak zevkine uygun sıcacık poğaçalar çay saatlerinize eşlik etmek için sizi bekliyor.

En güzel poğaça tarifleri için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Daha Fazla..