Çorba Tarifleri

Yılın her zamanı sıkça tükettiğimiz çorba tarifleri hem sağlıklı hem de hazmı kolay yemeklerdendir. Çorba çeşitleri içindeki malzemeye, kıvamlarına ve pişirme şekillerine göre değişiklik gösterir. Hazırladığınız çorbalar püreli, kremalı ya da taneli çorbalar olabilir. Püreli çorbalar genellikle ezdiğinizde püre yapabilecek havuç, patates veya bal kabağı gibi nişastalı besinlerin ezilmesiyle yapılır. Taneli çorbalar genelde tavuk ve et suyuyla hazırlanır. Kremalı çorbaların yağ ve un ile meyane yapılarak hazırlığına başlanır. Genelde yemek yapmaya yeni başlayanlar pratik çorba tarifleri hazırlamaya yönelirler.

Mutfağını ve sofrasını farklı lezzetlere açmak isteyenler elbette vardır. Farklı lezzetler arayanlar için çeşit çeşit çorba tariflerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Farklı yörelere ve milletlere ait değişik çorba tarifleri de akşam yemeklerinize ya da diğer öğünlerinize alternatif olabilir.

Ferah ve bol naneli yayla çorbası, yeşilin en sevdiğimiz hali brokoli çorbası, bir klasik olan kremalı mantar çorbası, yazın da çorbasız yapamam diyenlere mide rahatlatan semizotlu soğuk çorba, yaz domateslerini değerlendirmenin en güzel yolu domates çorbası, kırmızı mercimeği unutturan yeşil mercimek çorbası, sağlıklı kilo vermek için lahana çorbası, ilaç ve şifa niyetine ısırgan otu ve tavuk suyu çorbası, besin değeri yüksek sütlü çorba, İtalyan güzelleri minestrone ve düğün çorbası, denizden babam çıksa yerim diyenlere deniz mahsulleri çorbası ve daha birçok lezzetli çorbalar her gün akşam yemeklerinizi tatlandırsın.

Mercimekten tarhanaya, domatesten sebze çorbasına en güzel çorbaları sofranıza davet edebilirsiniz. Günün çorbası olarak seçtiğiniz nefis tarifle sofralarınızı daha da lezzetlendirebilirsiniz.

Anne sütünü bırakmış ya da takviye besin alan bebekleriniz için de kolay çorbalar hazırlayabilirsiniz. Gözler için son derece faydalı, bağışıklık sistemi güçlendirici, A vitamini bakımından zengin olan turuncu renkli sebzelerden biri havuç, bebek için en önemli besinlerden biridir. Yine özellikle 6. ayını doldurmuş bebekler için en önemli besinlerden olan patates ve kabakla basit çorba tarifleri yapabilirsiniz.

Son derece lezzetli, besleyici ve sağlığa faydaları saymakla bitmeyen en güzel çorba tarifleri tam da yaz kış fark etmeden sofrasında çorba tercih edenlere göre.
Daha Fazla..