• 1

Soğuk Çorba Tarifleri

Türk ve dünya mutfağının en lezzetli karışımlarından olan soğuk çorba nasıl yapılır merak edenler için en güzel denenmiş çorba tariflerini sitemizden bulabilirsiniz. Sahrap Soysal’ın usta ellerinden çıkan yüzlerce farklı çorba tarifiyle siz de yemeklerinizi çeşitlendirebilirsiniz.

Sabah, öğlen ve akşam öğünlerinde başlangıç ya da ana öğün olarak tercih edeceğiniz soğuk çorbalar özellikle yaz aylarında çok iyi bir öğün olmaktadır. Deneyimsiz olanların bile kolayca yapabileceği soğuk çorba çeşitleri, yöresel lezzetler ve yaratıcılığa açık tariflerle yazın da çorba içmenizi sağlıyor.

Birbirinden lezzetli yiyeceklerin önüne başlangıç olarak ekleyebileceğiniz soğuk çorbalar, en lezzetli yemekleri bile gölgede bırakacak kalitede yapılabilir.

Soğuk Çorba Çeşitleri

Soğuk çorba denildiğinde ilk akla gelen yayla çorbası ve ayran aşı çorbası gibi çorbalar olmaktadır. Ancak farklı mutfaklara baktığımızda özellikle domates, pancar ve lahana gibi ürünlerin kullanıldığı çorbalar çok fazladır.

Soğuk çorbaları damak zevkinize göre belirleyebileceğiniz tariflerle yapabilirsiniz. Özellikle Sahrap Soysal tarifleri ile en leziz ürünleri kullanarak farklı karışımlar yapabilirsiniz. Soğuk çorbalar her zaman ayran ve süt gibi ürünler söz konusu olduğunda çok sık tercih edilmektedir. Ancak ayran ve süt dışında da birçok farklı tarifle soğuk olarak yapılan çorbalar içilebilir. Yeşil sebzelerle soğuk çorba yapımı söz konusu olduğunda blender kullanarak birçok farklı çeşit yapabilirsiniz.

Soğuk çorba çeşitleri ile yaz kış pişirme zahmetine girmeden çorbaları tüketebilir hem formunuza hem de midenize ziyafet çektirebilirsiniz.

Soğuk Çorba Yapılışı

İki şekilde yapılan soğuk çorbalar, pişirerek ve pişirmeden yapılabilmektedir. Pişirmeden yapılan çorbalar blenderdan geçirilerek su katılarak pratik bir şekilde hazırlanmaktadır.

Pişirerek yapılan çorbalar ise piştikten sonra soğuk olarak tüketilebilir. En kolay soğuk çorba tarifleri ayran kullanılarak hazırlanan ürünler olmaktadır. Soğuk çorba, içine bakliyat ürünleri kattığınızda ciddi derecede doyurucu olabilen öğünlerdir. Bu yüzden şişkinlik yaratacağından ekstra yemek yemenize de gerek kalmaz.

En leziz soğuk çorba çeşitlerinden olan ürünleri Sahrap Soysal tarifleri ile kendinize göre değiştirerek yapabilirsiniz. Sıcak ve soğuk çorbalar ile her zaman en lezzetli sofraları taçlandırabilirsiniz.

Daha Fazla..