İftar Menüleri

Yılın, en sevilen ayı olan Ramazan ayına bu sene de ulaştık. Türk milletinin yüzde 99’u Müslüman olan bir ülke olarak tabii ki Ramazan ayı bizler için oldukça özel bir yere sahip. Ramazan gelmeden hazırlıklar başlar, ramazanda özenli sofralar kurulur, dostlar arkadaşlar misafirler iftarlarda ağırlanır ve maddi durumu iyi olmayan pek çok insana bu ayda çok daha fazla yardım edilir ve yardım toplanır.

İftar menüleri de en az tutulan oruç kadar kutsal ve çok özeldir bizler için. Herkes bu ayın daha özenli, daha güzel geçmesini diler ve geçmesi için uğraşır. İftar yemekleri için özellikle hanımlar önceden oturup araştırma yapar, kafasında en iyi yaptığı ya da hanede en çok sevilen yemekleri yapmaya özen gösterir. Bazıları için ise menü oluşturmak ve her gün ne yapacağını bilememek büyük sorun olabiliyor. Çünkü kim istemez ki güzel ramazan menüleri hazırlamak? Ancak çorbasından, salatasına, ana yemeğinden, ara sıcağına olacak şekilde özenli ve bol emek harcanmış bir sofra kurmak her ne kadar basit gözükse de oldukça zor bir iştir. Hele bir de evinizde misafir ağırlayacaksanız. Kim istemez ki öneri ile birlikte tarifi bir arada. Size sadece bakmak ve beğenmek düşer. Üstelik iftar menüleri tariflerinin anlatımı da o kadar basit ki sabah kalkar kalkmaz telaşla kendinizi mutfağa atmak zorunda kalmayacaksınız.

Artık iftar sofralarında davetlilerinizi daha kolay ve gönül rahatlığıyla ağırlayabilirsiniz. Çeşit çeşit çorbalar, çeşit çeşit sebze ve et yemekleri, çeşit çeşit ara sıcak, içecek, başlangıç, ara sıcak tarifleri... Her keseye her bütçeye uyacak tarifler bulabilirsiniz. Üstelik iftar menüsü önerisiyle birlikte. Herkesin bu güzel ayda güzel sofralarda ağız tadıyla buluşması kadar güzel ne olabilir ki? E ne de olsa bu ay iftar yemekleri ile eşimizle dostumuzla, akrabalarımızla paylaştığımız masalar ve tatlar ile güzel.  

Ramazan menülerine ulaşmak ve sofralarınızı şenlendirecek tariflere ulaşmak için Sahrap Soysal’ı ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla..