• 1

Tavuklu Salata Tarifleri

Haftanın başında diyete başlıyorsunuz ya da dün çok yediğiniz için “bugün sadece salata yiyeceğim”cilerdensiniz. Evinizde artık salatayı eskisi gibi ortaya değil de ana yemek olarak yemeye ve sunmaya karar verdiniz… Başlı başına bir öğününüzü karşılayacak ve sizi tok tutacak tavuklu salata tarifleri tam aradığınız şey o halde! Dünya genelinde en yaygın olarak tüketilen kümes hayvanı olan tavuk, hiç kuşkusuz ki hem uygun fiyatı hem besleyici özelliği nedeniyle mutfaklarımızın ve yemeklerimizin baş tacı. Özellikle büyük bir protein deposu olan tavuk, içerdiği C vitamini, B2 vitamini, B12 vitamini, D ve K vitaminleri ile direncimizi artırıyor. Aynı zamanda kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko da barındırıyor.

Bu yiyecekten daha ne isteyebiliriz ki? Yüksek proteini sayesinde özellikle kilo vermek isteyen ve diyettekiler için mükemmel bir besin kaynağı. Ayrıca tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur, kolesterol kontrolünün sağlanmasına yardımcı olur hastalıklara karşı direncimizi artırır. Bu nedenle boş yeşillik ile birlikte tavuklu salata mükemmel bir besin piramidi oluşturuyor bizler için. Yeşilliklerin de bildiğiniz ve sürekli duyduğunuz üzere, faydaları saymakla bitmiyor. En önemlisi detoks etkisi yaparak vücudumuzu temizleyip, arındırın yeşillikler, vücudumuzdaki kimyasal maddelerin de atılımına çok büyük yardımcı. Ee tavuğun yararları, yeşilliklerin faydaları birbiriyle de birleşince, ortaya mükemmel bir uyum olan tavuklu salata tarifleri çıkıyor. Çeşit çeşit renk renk tavuklu salata tarifleri için Sahrap Soysal’ı ziyaret edebilir, yeni tarifler ile her gününüze bir yemek bulabilirsiniz.

Tavuklu salata yapmak için yeşilliklerinizi ve tavuklarınızı hazırladıktan sonra zeytinyağı, nar ekşisi, bol limon ve baharatlar ile de süsleyebilir, güzel lezzetine lezzet katabilirsiniz. Farklı farklı tarifler ile de misafir ağırlarken bol çeşit sunabilirsiniz. Sağlıklı ve fit bir yaşam için tavuk ve salata yiyin, her gününüz sağlıklı ve fit geçsin!

Yepyeni tavuklu salata tarifleri öğrenmek ve uygulamak isterseniz, sitemizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla..