Kurabiye Tarifleri

Kurabiyeler hem tatlısı hem tuzlusuyla sofralarımızda sıkça kendine yer bulan hamur işlerinden biridir. Öyle ki artık kurabiye yapımı butik bir tatlıcılığa dönüştürülüp, malzemesinden çok farklı kurabiye şekilleri ile doğum, diş buğdayı gibi özel günlerde önemli birer ikram olmaya başladı. Genelde şeker hamuruyla hazırlanan bu ikramlık kurabiyeler kimi zaman farklı kurabiye kalıpları ile şekillendiriliyor. İçeriği, malzemesi ya da amacı ne olursa olsun piştiğinde mis gibi kokular yayan en güzel ve kolay kurabiye tarifleri, marifetli ellerde bir güzel hazırlanıyor. Kendini fazla yormak istemeyenler damak zevkine uygun basit kurabiye tarifini inceleyebilirler.

Mis gibi bir kurabiye yapmanın en önemli püf noktalarından biri kullanılacak tüm malzemelerin oda sıcaklığında olmasıdır. Ayrıca margarin yerine tereyağı tercih etmeniz kurabiyenizi daha lezzetli yapacaktır. Tatlı kurabiye yaparken mutlaka toz şeker eriyene kadar çırpmaya devam etmelisiniz. Bunlar gibi kurabiye yapımı ile ilgili bazı püf noktaları bilmek size değişik kurabiye tarifleri denemenin de kapılarını açacaktır. Çat kapı gelen misafirlerinize pratik kurabiye tarifleri hazırlayabilirsiniz. Sade bir kurabiye hamuruna katabileceğiniz çeşitli aromalar ve malzemeler ile kurabiyenizi daha lezzetli hale getirebilirsiniz. En kolay kurabiye tarifleri için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Yediden yetmişe herkesin sevdiği bir klasik olan un kurabiyesi tarifi, anne kurabiyesi denilince akla gelen efsane lezzet elmalı kurabiye tarifi, hem dışı hem içi güzel kahve çekirdeği kurabiyesi tarifi, “hem fit kalırım hem de kurabiyemi çayıma banarım” diyenlere kuru üzümlü fit kurabiye tarifi, çocukların vazgeçilmezi çikolatalı kurabiye tarifi, görüntüsüyle adeta bir mantarı andıran mantar kurabiye tarifi, sütünü normal bardakta içmekten sıkılanlara bardak kurabiye tarifi, mutfakta delirmeyi sevenlere çatlak kurabiye tarifi, “keki yetmedi bir de kurabiyesini yapayım” diyenlere rulo kurabiye tarifi, tereyağı ile birleşince büyülü bir koku ortaya çıkaran vanilyalı kurabiye tarifi, tek kurabiye tarifinde üç farklı lezzet yakalamak isteyenlere üç renkli kurabiye tarifi, ağızda dağılan kaymaklı kurabiye tarifi, küçükken hep yabanı filmlerde görüp özendiğimiz meşhur damla çikolatalı kurabiye tarifi gibi kurabiye çeşitlerini hazırlayarak güzel sofralarınızın lezzeti katlanabilir.
Daha Fazla..