• 1

Tuzlu Kurabiye Tarifleri

Çayın, kahvenin yanına yakışan en güzel atıştırmalıklar; ağızda dağılan tuzlu kurabiye... Canınız, hemencecik hazırlayabileceğiniz tuzlu kurabiye çekiyorsa, kolları sıvayıp, evde tuzlu kurabiye tarifleri yapmanın tam sırası!

Ağızda Dağılan Nefis Tuzlu Kurabiyeler

Çeşit çeşit tuzlu kurabiyenin tarifi, size pastanenin yollarını arşınlatmayacak, mutfağınızda hem eğlenceli vakit geçirecek hem de taptaze ve sıcacık tuzlu kurabiye hazırlayacaksınız. Yaparken hem mutfaktan zevk alacak hem de akşam çaylarınızda ve misafir ziyaretlerinde ev yapımı güzel tuzlu kurabiyelerinizi misafirlerinize sunacaksınız. Bu tarifler size pastane lezzetlerini unutturacak! Eş, dost, akraba ziyaretlerine giderken eli boş gitmemenizi sağlayacak, kutlama ve organizasyonlarınızda soflarınızı süsleyecek tuzlu kurabiye tarifleri damaklarınızı şenlendirecek.

Öyle güzel pratik tuzlu kurabiyeler hazırlayacaksınız ki belki de artık tuzlu kurabiyeler ile anılmaya başlayacaksınız. Çay ve kahve sohbetlerinizde atıştıracağınız ağızda dağılan tuzlu kurabiye ile sohbetleriniz daha da eğlenceli hale gelecek. Kim güzel ve taze tuzlu kurabiye çeşitlerine karşı koyabilir ki? Tek lokmada ağzınıza atacağınız, ağızda dağılan tazecik kurabiyeler hazırlamak için kolları sıvayın ve mutfağınıza doğru hızla ilerleyin! İster misafirlerinize ikram edin, ister kendiniz afiyetle tüketin... Ancak artık dışarıdan kuru pasta almak yerine bu pratik tarifler sayesinde tuzlu kurabiyelerinizi pastanelerden hazır almak yerine evde kendiniz yapacaksınız.

Tuzlu Kurabiye Tarifi ve Malzemeleri

Arzu ederseniz, tuzlu kurabiye tariflerinizi hazırlarken, hamurun içerisine dilediğiniz miktarlarda peynir rendesi, haşhaş tohumu, pul biber, çörekotu, anason ve hardal tohumu gibi lezzet artırıcıları da ekleyebilirsiniz. Dilerseniz de fırına atmadan önce üzerlerine serpiştirebilirsiniz. Siz de pastanedekiler gibi harika kolay tuzlu kurabiye yapmak isterseniz, sitemizdeki kurabiye tarifleri kategorisini inceleyebilirsiniz. Tuzlu kurabiye tariflerinin zengin çeşidini ve bol lezzetini sitemizden takip edebilirsiniz. Pastanelerden aldıklarınızı hem unutturacak hem de kıskandıracak kadar lezzetli tuzlu kurabiye tarifleri ile midenizi mutlu edeceksiniz. Susamlı simit kurabiye, bayatlamayan tuzlu kurabiye gibi birbirinden farklı farklı, çeşit çeşit tuzlu kurabiyenin tarifi sizi bekliyor.

Bu ve daha fazla tarif için Sahrap Soysal’ı ziyaret edebilirsiniz

Daha Fazla..