Kek Tarifleri

Annelerimizin kabul ve altın günlerinin vazgeçilmez lezzetleri arasında kesinlikle kek çeşitleri vardır. Annelerimiz en güzel kek tariflerini bu buluşmalara saklarlar. İster çayın ister kahvenin yanında günün her saati yenebilecek güzel kek tarifleri, yapılışlarının ve sunumlarının kolay olmasıyla yaygın birer sunum tercihidirler. Kolay kek tarifi aynı zamanda beklenmeyen anlarda gelişen davetler için de birer kurtarıcı olmaktadır. Üşengeçler için de basit kek tarifi fazla enerji harcamadan yapabilecekleri birer alternatif.

Evde canınız çektiğinde yaptığınız sade bir keke portakal kabuğu rendesi, limon kabuğu rendesi, damla çikolata, tarçın gibi malzemeler ekleyerek farklı tatlar yakalayabilirsiniz. Ayrıca keki pişirdikten sonra süt, kahve gibi içeceklerle ıslatarak daha yumuşak ve farklı lezzetler de deneyebilirsiniz. Kek yapılışı içindeki kek malzemelerine göre değişse de genellikle aynı işlemlerle devam eder. Fakat bazı şeflere göre kek yapımı basite indirgenemeyecek kadar ciddi ve uğraş isteyen bir iş.

Çat kapı gelen misafirlere sunabileceğiniz pratik kek tarifleri için sitemizi inceleyebilirsiniz. Mis kokulu aromasıyla damaklarda ziyafet yaşatacak limonlu kek tarifi, çocukluğumuzun değişmez aşkı akışkan çikolatalı ıslak kek tarifi, özellikle kış aylarında yanında bir fincan kahveyle içimizi ısıtan havuçlu tarçınlı kek tarifi, ani gelen tatlı krizine en pratik çözümlerden bardakta kek tarifi, çocukların severek tüketeceği ve evde kalan kararmış muzları değerlendirmenin yolu muzlu kek tarifi, “evde kek kalıbım yok ama canım kek çekiyor” diyenlere tavada kek tarifi, balkabağını tek bir tatlıyla sınırlamak istemeyenlere balkabaklı kek tarifi, sağlığına dikkat edenler için unsuz ve şekersiz kek tarifi, normal undan sıkılanlara badem unlu kek tarifi, “ben kahvemi kekin yanında değil içinde severim” diyenlere kahveli kek tarifi ve daha birçok lezzetli kek tarifi sofralarınızı şenlendirsin.

Kek yapımı bazıları için sadece tatlı olarak görülse de, tuzlu kekin de en az onun kadar beğenileri topladığı da bir gerçek. Tuzlu kekler sadece çay saatlerinin değil aynı zamanda kahvaltı sofralarını da renklendirecek ve tatlandıracak lezzete sahipler. Yıllardır evde yapılan tatlı keklere alışık olan damağımız tuzlu keklere biraz ön yargılı yaklaşsa da, deneyenler mutlaka devamını getiriyor.
Daha Fazla..