Tavuklu Bamya Çorbası Tarifi

Tavuklu Bamya Çorbası Tarifi

Aktarlardan temin edebileceğiniz, tadı bir başka güzel olan çiçek bamya ile tavuklu bir çorba yaptım. Çiçek bamya ve tavuk birleşince mis gibi oldu!
(0)
Hazırlama 45 dakika
8 Kişilik

Tavuklu Bamya Çorbası Tarifi için Malzemeler

Tavuklu Bamya Çorbası Tarifi Hazırlanışı

Tavuklu Bamya Çorbası Tarifi Tarifi
  1. Tavuk etini en az 10 su bardağı suyla haşlayıp süzün ve çok minik küp küp doğrayın. Kuru bamyaları temiz bir bezin arasına alıp tüylerinin dökülmesi için ovun. Derin bir tencereye aktardığınız bamyaları orta ısılı ocağa oturtun. 4'e böldüğünüz limonu ya da 2 adet limon tuzunu bamyaların üzerine aktarın. Haşladığınız bamyanın suyunu süzüp iplerini çıkarın.
  2. Çorbayı yapmak için; tereyağını orta boy bir tencereye koyup hafifçe kızdırın.
  3. İncecik kıydığınız soğanı ilave edip karıştırarak soğan sararıncaya kadar, 2-3 dakika kavurmaya devam edin. Salçaları ilave edip 2-3 dakika daha kavurun.
  4. Tavuk suyunu ya da sıcak suyu ilave edip bamyaları, tavuk etini, limon suyunu ve limon tuzunu da çorbanın içine aktarın. Kaynayıncaya kadar ara sıra karıştırarak pişirip ocağın altını kısın.
  5. Kısık ateşte, bamya iyice yumuşayıncaya kadar pişirip ocaktan alın ve sıcak sıcak servise sunun. Ocaktan almaya yakın üzerine kırmızı pul biber serpiştirin. Arzu ederseniz servise sunarken ekstra limon suyu ekleyebilirsiniz.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle