Yoğurtlu Cheese Kek Tarifi

Yoğurtlu Cheese Kek Tarifi

Kelepçeli kalıbın içini alüminyum folyoyla tamamen kaplarsanız kek hiç yapışmaz.
(0)
Hazırlama 45 dakika
6 Kişilik

Yoğurtlu Cheese Kek Tarifi için Malzemeler

Yoğurtlu Cheese Kek Tarifi Hazırlanışı

Yoğurtlu Cheese Kek Tarifi Tarifi
  1. Hamuru hazırlamak için; un, kabartma tozu ve tozşekeri derin bir kaba aktarıp elinizle karıştırın. Üzerine yumuşamış yağı ve yumurta sarısını ekleyip kulak memesi yumuşaklığında olan ve ele yapışmayan bir hamur elde edinceye kadar yoğurun.
  2. Diğer taraftan, 25-28 santim çapındaki kelepçeli kalıbı alüminyum folyoyla kaplayın. İçini sıvıyağla hafifçe yağlayın. 
  3. Hamuru merdane yardımıyla kalıptan 3-4 santim büyük olacak şekilde açın ve yağlanmış kalıba kenarlarını en az 3-4 santim yükselterek yerleştirin.
  4. Diğer taraftan, hazır pudingi ve yoğurtları derin bir kaba aktarıp mikserin yüksek devriyle 5 dakika kadar çırparak krema kıvamına getirin.
  5. Üzerine oda sıcaklığında bekleyen yumurtaların sarılarını ve rendelenmiş limon kabuğunu ekleyip mikserle 1-2 dakika daha çırpın.
  6. Yumurta aklarını başka bir kaba koyup mikserin yüksek devriyle 8-10 dakika, katılaşıp kar gibi oluncaya kadar çırpın.
  7. Katılaşan yumurta akını kaşıkla yoğurtlu karışıma ilave edip kaşıkla hafifçe karıştırın.
  8. Karışımı kalıptaki hamurun üzerine aktarıp üzerini düzeltin.
  9. Keki 5 dakika önceden ısıtıp 180 dereceye ve alt üst konuma ayarladığınız fırında, 40 dakika kadar pişirip çıkarın. Keki kalıbıyla birlikte buzdolabında en az bir gece bekletin.
  10. Ertesi gün alüminyum folyoyu sıyırıp kalıptan çıkarın. Frambuazı pudraşekeriyle çekip kekin üzerine yayın. Keki servise sunun. (herhangi bir marmelat kullanabilirsiniz) Afiyet olsun...
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle