Fındıklı Tahinli Kurabiye Tarifi

Fındıklı Tahinli Kurabiye Tarifi

Renkleri ile çocukları cezbedecek bir kurabiye tarifi.
(0)
Hazırlama 45 dakika
8 Kişilik

Fındıklı Tahinli Kurabiye Tarifi için Malzemeler

Fındıklı Tahinli Kurabiye Tarifi Hazırlanışı

Fındıklı Tahinli Kurabiye Tarifi Tarifi
  1. Tahini derin bir kaba koyun. Üzerine kaynar olmayan sıcak suyu ekleyip çatalla iyice çırpın ki tahin sulansın. Pudra şekeri, fındık ve oda sıcaklığında yumuşamış margarini ilave edip bir taraftan yoğururken, bir taraftan da unu azar azar ilave edin. Iyice yoğurduğunuz hamurun elinize yapışmaması ve kulak memesi kıvamında olması gerekir.
  2. Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp parçaları avuçlarınız arasında yuvarlayın ve üzerlerine hafifçe bastırın.
  3. Diğer taraftan, yumurta akını derin bir kaseye koyup çatalla iyice çırpın. Düz bir tabağa tozşekeri ya da renkli şekerlemeleri serin. Kurabiyelerin üzerine fırçayla yumurta akı sürüp üzerlerini şekerlerle kaplayın.
  4. Fırın kağıdı serilmiş tepsiye aralıklı olarak yerleştirin. Kurabiyeleri 175 dereceye ve alt-üst konuma ayarlayıp 5 dakika önceden ısıttığınız. fırında 20-22 dakika pişirip çıkarın.
  5. Fırından çıkan sıcak kurabiye soğuyuncaya kadar kendi kendine pişmeye devam edecektir. Üzerleri hafifçe çatlayan kurabiyeler soğudukça kıvama gelecektir. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle