Meyveli Çikolata Mus Tarifi

Meyveli Çikolata Mus Tarifi

Musları çok şık birer ikramlık tatlı olarak hazırlayabilirsiniz.
(0)
Hazırlama 20 dakika
6 Kişilik

Meyveli Çikolata Mus Tarifi için Malzemeler

Meyveli Çikolata Mus Tarifi Hazırlanışı

Meyveli Çikolata Mus Tarifi Tarifi
  1. Çikolatayı küçük parçalara bölüp çelik cezve ya da sosluğa koyun. Tereyağı, varsa kanyak ya da likör ve kaynar suyu ekleyip çok kısık ateşte kaşıkla karıştırarak ezin. Çikolata erir erimez ocaktan alın. İsterseniz çikolatayı eritmek için benmari usulünü de kullanabilirsiniz. Yani, çikolatayı bir kaba koyup altta kaynayan suyun buharıyla eritebilirsiniz.
  2. Diğer taraftan, oda sıcaklığında bekleyen yumurtaların aklarını ve sarılarını ayırın.
  3. Yumurta sarılarının olduğu kaba toz şekeri ekleyip mikserin yüksek devriyle 3 dakika kadar çırpın. Eriyten çikolatayı da ilave edip 1-2 dakika daha çırptıktan sonra bir kenarda bekletin.
  4. Başka bir kasedeki yumurta aklarını mikserin yüksek devriyle kar gibi olup katılaşıncaya kadar çırpın. Yumurta akları katılaşınca spatula yardımıyla alıp çikolatalı karışımın üzerine ekleyin ve iyice karıştırın.
  5. Hazırladığınız çikolata musu kup bardaklarına ya da cam kaselere paylaştırın. Üzerlerini streç filmle kaplayıp buzdolabında en az 2-3 saat kadar bekletin. Servise sunmadan önce temizleyip pudra şekerine buladığınız çilekleri içlerine paylaştırın. Üzerlerini çırpılmış kremşanti ya da kremayla süsleyerek ve soğuk olarak servise sunun. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle