Karanfilli Fıstıklı Kiraz Kurabiye Tarifi

Karanfilli Fıstıklı Kiraz Kurabiye Tarifi

Karanfilim pişerken yaydığı muhteşem koku evinizi sarsın...
(0)
Hazırlama 30 dakika
8 Kişilik

Karanfilli Fıstıklı Kiraz Kurabiye Tarifi için Malzemeler

Karanfilli Fıstıklı Kiraz Kurabiye Tarifi Hazırlanışı

Karanfilli Fıstıklı Kiraz Kurabiye Tarifi Tarifi
  1. Unu derin bir yoğurma kabına koyun. Margarini eritip ılıtın ve unun üzerine ekleyin. Kakao, toz şeker ve pudraşekerini de yoğurma kabına ilave edin. Bir taraftan elinizle karıştırırken, bir taraftan vanilyayı ve ince çekilmiş fındık içini aynı kaba aktarın. Karanfilleri döverek toz haline getirin ve hamura ilave edin. Malzemeleri iyice yoğurun. Kulak memesi yumuşaklığındaki, pürüzsüz hamurdan kiraz tanesi büyüklüğünde parçalar kopararak yuvarlayın.
  2. Fırın tepsisine fırın kağıdı serin. Bir tabağa da çekilmiş yeşil fıstık içini yayın. Hazırladığınız top kurabiyeleri önce yumurta akına, sonra fıstık içine batırın. Bu şekilde hazırladığınız kurabiyelerin üzerine birer tane karanfil batırın ve fırın tepsisine aralıklı olarak yerleştirin.
  3. Fırını 5 dakika önceden ısıtıp 175 dereceye ayarlayın. Kurabiyeleri sıcak fırında 12-15 dakika pişirip çıkarın. Kurabiyeler sıcakken pişmeye devam edecektir. Ancak soğuduktan sonra sertleşen kurabiyeleri bir servis tabağına yerleştirin ve servise sunun. Afiyet olsun...
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle