Kahveli Acıbademli Dondurma Tarifi

Kahveli Acıbademli Dondurma Tarifi

Dondurmanın içinde daha az sayıda buz kristalinin olması ve daha yumuşak olması için saat başı çıkarıp çırpmanız gerekir.
(0)
Hazırlama 20 dakika
4 Kişilik

Kahveli Acıbademli Dondurma Tarifi için Malzemeler

Kahveli Acıbademli Dondurma Tarifi Hazırlanışı

Kahveli Acıbademli Dondurma Tarifi Tarifi
  1. Yumurta sarıları, krema, süt, toz şeker ve neskafeyi orta boy bir çelik tencereye aktarıp orta ısılı ateşte, tel çırpıcıyla sürekli karıştırarak kaynatın. Kaynamaya başlar başlamaz ocaktan alın.
  2. Geniş bir tepsiye aktarıp arada sırada karıştırarak ılık hale gelmesini sağlayın.
  3. Ilık hale gelen dondurmayı tepsiyle birlikte derin dondurucuya koyup 30 dakika kadar bekletin. (kaseyle de koyabilirsiniz)
  4. Derin dondurucudan çıkardığınız dondurmyayı mikserin yüksek devriyle 5-6 dakika daha çırpın. Üzerine kuru fasulye tanesi büyüklüğünde ufaladığınız acıbademi ve damla çikolatayı ekleyip 2-3 dakika daha çırpın. Dondurmayı uzun plastik bir kutuya ya da geniş bir plastik tasa aktarın ve derin dondurucuda bir gece bekletin. Ertesi gün servise sunmadan 15 dakika önce derin dondurucudan çıkarıp buzdolabının alt kısmında bekletin ve dondurma kaşığıyla servise sunun.
  5. Bu dondurmayı bıçakla dilim dilim keserek de servise sunabilirsiniz. Üzerine hazır çikolata sosu gezdirip acıbademle süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun…
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle