Beyoğlu\'nun Paçanga Böreği Tarifi

Beyoğlu'nun Paçanga Böreği Tarifi

Klasik bir lezzet... İstanbul mutfağının vazgeçilmez enfes tadı.
(0)
Hazırlama 20 dakika
2 Kişilik

Beyoğlu'nun Paçanga Böreği Tarifi için Malzemeler

Beyoğlu'nun Paçanga Böreği Tarifi Hazırlanışı

Beyoğlu\'nun Paçanga Böreği Tarifi Tarifi
  1. Çemensiz pastırmayı doğrama tahtası üzerinde keskin bir bıçakla tavla zarı formunda küp küp doğrayın. Rendelenmiş kaşar peyniriyle birlikte derin bir kaba alıp karıştırın.
  2. Diğer taraftan, yufkaları tezgaha üst üste serip eşit büyüklükte 8 adet üçgen parça elde edecek şekilde kesin. Böylece 16 adet üçgen yufka parçası elde etmiş olacaksınız.
  3. Üçgen yufka parçalarının uzun kenarlarına pastırmalı peynirli harçtan birer yemek kaşığı kadar koyup, kenarlarını içe doğru katlayarak sıkıca sarın. Kalem böreği gibi sardığınız böreklerin uçlarını yapıştırmak için suya batırın.
  4. Hazırladığınız börekleri geniş bir kaba yan yana sıralayın. Su ve sıvı yağı koyup, çatalla karıştırın. Sulu yağdan bir yemek kaşığıyla alıp böreklerin üzerine gezdirin. (suyu böreklerin üzerine elinizle de serpiştirebilirsiniz) böreklerin suyu çekmesi için yaklaşık 10 dakika bekleyin.
  5. Suyunu çeken böreklerin her tarafını galeta ununa bulayın. Börekleri büyük bir tavada kızdırdığınız sıvı yağda altın sarısı oluncaya kadar dek, çevirerek kızartın.
  6. Servis tabağına yerleştirdiğiniz börekleri isterseniz yanlarına sarmısaklı yoğurt koyarak servise sunun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle