Ispanaklı Pratik Arnavut Böreği Tarifi

Ispanaklı Pratik Arnavut Böreği Tarifi

Ispanaklı Arnavut böreği denemeye ne dersiniz? Hem de en pratiğinden.
(0)
Hazırlama 2 saat
10 Kişilik

Ispanaklı Pratik Arnavut Böreği Tarifi için Malzemeler

Ispanaklı Pratik Arnavut Böreği Tarifi Hazırlanışı

Ispanaklı Pratik Arnavut Böreği Tarifi Tarifi
  1. Ispanakları ayıklayıp yıkadıktan sonra 1 santim kalınlığında doğrayın. Sonra bir buzdolabı poşetinin içine koyup buzluğa atın. 1 saat sonra çıkarın, donmuş olan ıspanakları elinizle kırarak geniş bir karıştırma kabının içine boşaltın (böylece ıspanağı haşlamaya veya pişirmeye gerek kalmayacaktır).
  2. Üzerine incecik doğranmış soğanı, rendelenmiş peyniri, tuz ve biberleri ekleyip elinizle iyice karıştırın.
  3. Sos için; yumurta ve maden suyunu bir kasede çatalla çırpın.
  4. 30-35 cm uzunluğundaki borcama ya da fırın kabına pişirme kağıdı yayın. Buzu hafif çözülmüş milföy hamurlarının 6 adetini kalıba yan yana ve üst üste yerleştirin. Şimdi iki adet yufkayı el kadar parçalara bölerek koparın. Milföylerin üzerine parçaladığınız yufkaların yarısını üst üste ve dağıtarak yayın. Yaydığınız yufka parçalarının üzerine böreğin sosunun yarısını gezdirin. Geri kalan parçalanmış yufkaları da gezdirdiğiniz sosun üzerine yeniden dağıtarak yayın.
  5. Kalan milföyleri de en üste dizin ve böreği keserek dilimleyin. Son olarak geri kalan sosu da böreğin üzerine gezdirin ve 10 dakika bekletin.
  6. 5 dakika önceden ısıtıp 200 dereceye ayarladığınız fırında üzeri kızarıncaya kadar, en az 50 dakika pişirin. Çıkarıp sıcak olarak servis yapın.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle