Soyalı Vegan Böreği Tarifi

Soyalı Vegan Böreği Tarifi

Çok lezzetli ve pratik bir börek tarifi
(1)
Hazırlama 20 dakika
4 Kişilik

Soyalı Vegan Böreği Tarifi için Malzemeler

Soyalı Vegan Böreği Tarifi Hazırlanışı

Soyalı Vegan Böreği Tarifi Tarifi
  1. Kuru soğan incecik doğranıp sarmısaklar az tuz ilave edilerek dövülür. Yeşil soğan ve taze fasulye ayıklandıktan sonra, 1 cm eninde incecik doğranır. Marul yaprakları yıkanıp süzülür.Kalın damarları atılarak ince ince dilimlenir.
  2. Diğer taraftan yufkalar mutfak tezgahının üzerine üst üste serilip. ortadan ikiye bölünür. 10 santim genişliğinde uzun şeritler elde edilecek şekilde dilimlenip bir kenarda bekletilir.
  3. Sıvıyağ orta boy bir tencerede kızdırılıp üzerine, yemeklik doğranmış soğanlar, dövülmüş sarmısaklar ve toz zencefil eklenerek 1-2 dakika kavrulur. Yeşil soğan ve taze fasulye de ilave edilip harlı ateşte tahta bir kaşıkla sürekli karıştırılarak 7-8 dakika daha kavrulur. Marul da aktarılıp 2-3 dakika daha pişirilir. Son olarak, soya sosu katılıp tencere ocaktan alınır ve soğuması için beklenir.
  4. Soğuyan sebzeli harçtan bir yemek kaşığı kadar alınarak, şerit halindeki yufkaların ucuna koyulur. Yufkalar üçgen şeklinde (nuska da denir) katlanarak sarılır. Uçları yumurta akına batırılarak yapıştırılır.
  5. Sıvıyağ orta boy bir tavada kızdırılıp hazırlanan börekler kızgın yağda önlü arkalı kızartılır. Yanına herhangi bir sos eklenerek ve sıcak sıcak servise sunulur. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle