Milföylü Bülbül Yuvası Tarifi

Milföylü Bülbül Yuvası Tarifi

Milföy hamurundan bülbül yuvası yaptım. Pratik ve lezzetli.
(0)
Hazırlama 20 dakika
4 Kişilik

Milföylü Bülbül Yuvası Tarifi için Malzemeler

Milföylü Bülbül Yuvası Tarifi Hazırlanışı

Milföylü Bülbül Yuvası Tarifi Tarifi
  1. Tatlıyı yapmak için kare şeklindeki milföy hamurlarından ya da rulo halinde satılan hamurlardan kullanabilirsiniz. Rulo şeklinde satılan hamurlardan kullanacaksanız, 10 x10 santimetrekarelik kareler haline getirmeniz gerekir. Hamurları mutfak tezgahının üzerine yan yana dizip buzunun çözülmesini bekleyin.
  2. Yumuşayan hamurların tam ortalarına  tarçınla karıştırdığınız ceviz içinden çay kaşığı kadar koyun. Hamurların uçlarını iki santim kadar kaldırarak cevizli harcın üzerine kapatın. Yani hamurları ortası boş kuş yuvaları haline getirin. Fırın tepsisini yağlayıp hazırladığınız kuş yuvalarını tepsiye yerleştirin.
  3. Üzerlerine elinizle bastırarak kabarmalarını önleyin. Üzerlerine yumurta sarısı sürdüğünüz bülbül yuvalarını 5 dakika önceden 175 dereceye ayarladığınız  fırında üzerleri iyice sararıncaya kadar, en az 25 dakika pişirin.
  4. Diğer taraftan, şerbetini hazırlamak için; tozşeker ve suyu küçük bir tencereye aktarın. Kısık ateşte, şeker eriyip, şurup kaynayıncaya kadar pişirin. Kaynayan şerbete limon suyunu ekleyip 2-3 dakika daha kaynattıktan sonra ocaktan alın ve ılık hale gelmesini bekleyin. Pişen bülbül yuvalarını fırından alıp, sıcakken üzerine ılık haldeki şerbeti gezdirin. Şurubu iyice çekmesini ve soğumasını bekleyip servis yapın. Afiyet olsun…
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle