Etli Ekşili Çukurova Kabağı Tarifi

Etli Ekşili Çukurova Kabağı Tarifi

Kabak yemeklerini çok severim. Yaz aylarında en sık tükettiğim sebzedir. Bu defa da etlisini yaptık. Dilerseniz siz bu tarifi etsiz olarak da uygulayabilirsiniz.
(0)
Hazırlama 45 dakika
4 Kişilik

Etli Ekşili Çukurova Kabağı Tarifi için Malzemeler

Etli Ekşili Çukurova Kabağı Tarifi Hazırlanışı

Etli Ekşili Çukurova Kabağı Tarifi Tarifi
  1. Kabakların uçlarını kesip dışlarını kazıyın. Yıkadığınız kabakların her birini uzunlamasına dörde bölüp baş parmak şeklinde doğrayın. Soğanları yemeklik, incecik doğrayın.
  2. Zeytinyağını geniş bir tencerede orta ısılı ateşte kızdırıp eti tencereye ilave edin. Sürekli karıştırarak etler suyunu bırakıp tekrar çekinceye kadar 8-10 dakika pişirin. Soğanı ve salçaları ekleyip karıştırarak 5 dakika daha kavurun. Sonra 4 su bardağı sıcak suyu, tuz ve biberi ekleyip karıştırın. Etler suyunu çekip iyice yumuşayıncaya kadar pişirin.
  3. Şimdi de kabakları ve kabuğunu soyup küp küp doğradığınız domatesleri ilave edin. Orta ısılı ateşte, kaynayıncaya kadar pişirin.
  4. Yemek kaynamaya başlayınca, ocağın altını kısıp kabaklar iyice yumuşayıncaya kadar pişirin.
  5. Diğer taraftan, limon suyu, kuru nane ve dövülmüş sarımsağı bir kasede çırpıp yemeğe ilave edin. Karıştırın ve 5 dakika daha pişirdikten sonra ocaktan alın. Sıcak sıcak servise sunun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle