Biberiyeli Kuzu Rosto Tarifi

Biberiyeli Kuzu Rosto Tarifi

Havalı adı doyumsuz tadı ile davet sofralarınızın yıldızı olmaya aday bir tarif.
(0)
Hazırlama 2 saat
6 Kişilik

Biberiyeli Kuzu Rosto Tarifi için Malzemeler

Biberiyeli Kuzu Rosto Tarifi Hazırlanışı

Biberiyeli Kuzu Rosto Tarifi Tarifi
  1. Öncelikle, 1 yemek kaşığı tane karabiberi tezgahın üzerine serpiştirin. Sonra kuzu rostoyu, rulo yapar gibi bastırarak bu biberlerin üzerinde gezdirin. Böylece biberler rostonun içine saplanacaktır.
  2. Diğer taraftan, geniş bir çelik tencerede zeytinyağını kızdırdıktan sonra, taze biberiye dalını ve soyulmuş haldeki sarımsakları bu kızgın yağda 1 dakika kadar kızartın. Böylece biberiyenin ve sarımsağın kokusu yağa geçecektir. Rostoyu kızgın yağa hemen koyarak 10 dakika kadar çevire çevire kızartın. Soyup yarım halka şeklinde doğradığınız soğanları da ilave edin. Şimdi de sıcak suyu ya da kırmızı şarabı tencereye aktarın. Son olarak, tuz ve karabiberi de serpiştirip tencerenin kapağını kapatın.
  3. Kısığa yakın orta ısılı ateşte en az 1,5 saat pişirin. İyice yumuşayan rostoyu dilimleyip soğanla süsleyerek servise sunun.
  4. NOT; Rostoyu pişirirken  düdüklü tencere kullanırsanız daha kısa sürede pişecektir. Ancak, düdklü tencere kullanacaksanız su miktarını bir bardak kadar azaltmalısınız.  Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle