Zeytinyağlı Havuçlu Ispanak Tarifi

Zeytinyağlı Havuçlu Ispanak Tarifi

Sarımsaklı yoğurtla yenmesi tavsiye edilir.
(0)
Hazırlama 30 dakika
4 Kişilik

Zeytinyağlı Havuçlu Ispanak Tarifi için Malzemeler

Zeytinyağlı Havuçlu Ispanak Tarifi Hazırlanışı

Zeytinyağlı Havuçlu Ispanak Tarifi Tarifi
  1. Ispanakların kök kısımlarını kesip attıktan sonra 2-3 santim büyüklüğünde parçalar elde edecek şekilde doğrayın ve yıkayıp süzün.
  2. Soğanı incecik, sarmısakları pirinç tanesi büyüklüğünde doğrayın. Havucu kazıyıp yıkadıktan sonra ister rendeleyin isterseniz kibrit çöpü formunda dilimleyin.
  3. Zeytinyağını orta boy çelik bir tencereye koyup orta ısılı ateşte kızdırın. Yağ kızınca soğan, sarmısak ve havuçları ekleyip tahta bir kaşıkla sürekli karıştırarak 3-4 dakika kavurun.
  4. Ispanağı da hemen ekleyip hafifçe karıştırın. Tuz ve tozşekeri serpip varsa toz kişnişi ekleyin. (kişniş yemeğe çok hoş bir aroma verecektir)
  5. Yemeği, tencerenin kapağı açık vaziyette orta ısılı ateşte kaynayıncaya kadar pişirin. (ıspanak suyunu verirse hiç su eklemeden kendi suyunda pişirin) Ispanağın ne kadar su vereceği cinsine bağlıdır. Eğer suyu azsa ½ su brdağı sıcak su ekleyip tencerenin kapağını kapatın. Ispanak suyunu iyice çekinceye kadar, 20-25 dakika pişirip ocaktan alın. Isterseniz yarım limonun suyunu da ekleyip soğuyunca servise sunun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle