Susamlı Bohemya Simidi Tarifi

Susamlı Bohemya Simidi Tarifi

Evinizi simit kokusu sarsın...
(0)
Hazırlama 1 saat
6 Kişilik

Susamlı Bohemya Simidi Tarifi için Malzemeler

Susamlı Bohemya Simidi Tarifi Hazırlanışı

Susamlı Bohemya Simidi Tarifi Tarifi
  1. Hazır süt kreması derin bir yoğurma kabına aktarılır. Üzerine klasik çay bardağıyla sıvıyağ eklenir. Aynı bardakla bir bardak da yoğurt ilave edilr. Tuz serpilip yumurtanın sarısı katılır. Bir taraftan karıştırılmaya devam edilirken bir taraftan da un yavaş yavaş eklenir. Hamur, malzemeler birbiriyle iyice özleşinceye kadar yoğrulur.
  2. Kulak memesinden daha yumuşak olan ve ele yapışmayan hamurdan kabuklu ceviz büyüklüğünde parçalar koparılır. Parçalar avuçlar arasında yuvarlandıktan sonra  10 santim uzunluğunda şeritler haline getirilir. Şeritlerin uçları birleştirilip halka haline getirilir.
  3. Simitler sıvıyağla yağlanmış olan fırın tepsisine aralıklı olarak dizilir ya da fırın tepsisine fırın kağıdı yayılıp simitler tepsiye yerleştirilir. Simitlerin üzerine fırça yardımıyla, hafifçe çırpımış yumurta akı sürülüp susam serpiştirilir.
  4. Simitler 5 dakika önceden 175 dereceye ayarlanmış olan fırında üzerleri sararıncaya kadar, 25-30 dakika pişirilip çıkarılır. Soğuyunca servise sunulur.  Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle