Rüküş Rulo Pasta Tarifi

Rüküş Rulo Pasta Tarifi

Bakmayın adının rüküş olduğuna, lezzeti damaklara şölen yaşatır.
(0)
Hazırlama 20 dakika
6 Kişilik

Rüküş Rulo Pasta Tarifi için Malzemeler

Rüküş Rulo Pasta Tarifi Hazırlanışı

Rüküş Rulo Pasta Tarifi Tarifi
  1. Oda sıcaklığında bekleyen yumurtaları ve toz şekeri derin bir kaba aktarın. Mikserin yüksek devriyle 2-3 dakika, köpük köpük oluncaya kadar çırpın. Üzerine yoğurt ve sıvıyağı ekleyip 1-2 dakika daha çırpmaya devam edin.
  2. Vanilya, kabartma tozu ve unu ilave edip 1-2 dakika daha çırpın. Koyu ayran kıvamında bir kek hamuru elde etmiş olacaksınız.
  3. Fırın kağıdından 40 x30 santim boyutlarında bir parça keserek fırın tepsisine yayın. Hamuru dikkatlice fırın kağıdının üzerine yayın.
  4. Diğer taraftan, fırını 150 dereceye ve üst-alt konumuna ayarlayıp 5 dakika önceden ısıtın.
  5. Pastayı fırında 20-22 dakika, üzeri iyice sararıncaya kadar pişirip çıkarın. Ilık hale gelmesini bekleyip kağıdıyla beraber sararak rulo haline getirin.
  6. Toz krem şanti, hazır süt kremasını ve pudraşekerini derin bir kaba aktarın. Üzerine soğuk sütü de ekleyip mikserle 4-5 dakika, katı bir krema elde dinceye kadar çırpın.
  7. İyice soğuyan rulo pastayı açıp kağıdını üzerinden sıyırın. Üzerine spatulayla kremanın yarısını sürün.
  8. Konserve şeftalilerin suyunu süzdürün ve parmak şeklinde doğrayıp kremanın üzerine yerleştirin. Pastayı tekrar rulo şeklinde sarın.
  9. Kalan kremayı pastanın üzerine ve yanlarına yayın. Şekerlemelerle süsleyip buzdolabında en az 2-3 saat bekletin. Çıkarıp dilimleyerek servise sunun. Afiyet olsun...
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle