Portakallı Tart Ancelina Tarifi

Portakallı Tart Ancelina Tarifi

Aromasını seviyorsanız portakal suyunu mandalina suyu ile karıştırabilirsiniz.
(0)
Hazırlama 30 dakika
6 Kişilik

Portakallı Tart Ancelina Tarifi için Malzemeler

Portakallı Tart Ancelina Tarifi Hazırlanışı

Portakallı Tart Ancelina Tarifi Tarifi
  1. Oda sıcaklığında yumuşamış margarini geniş ve derin bir kaba koyup üzerine unu ekleyin. Toz şeker ve yumurta sarısını ilave edip rendelenmiş portakal kabuğunu katın. Tüm malzemeler bir birleriyle iyice karışıncaya kadar, 5-6 dakika yoğurun. Hamurun üzerini örtüp oda sıcaklığında 20 dakika dinlendirin.
  2. Hamuru tezgahın üzerine koyup merdane yardımıyla 28-30 santim çapındaki bir tart kalıbı boyutunda açın.
  3. Tart kalıbını yumuşak margarinle iyice yağladıktan sonra açtığınız hamuru kalıba elinizle bastırarak ve kenarlarını 2 santim kadar yükselterek yayın. Hamuru yer yer delin.
  4. Fırını 10 dakika önceden ısıtıp 175 dereceye ayarlayın ve tart hamurunu ısınmış fırında 25 dakika kadar pişirip çıkarın. Soğumaya bırakın.
  5. Krema için ; yumurta sarıları ve tozşekeri küçük bir tencereye koyup çatalla 2-3 dakika çırpın. Mısır nişastası ve portakal suyunu ilave edip tekrar çırpın. Kremayı kısık ateşte, tahta kaşık ya da tel çırpıcıyla sürekli karıştırarak pişirin. Krema gittikçe şeffaflaşıp koyulaşacak ve kaynamaya başlayacaktır.
  6. Kaynamaya başlar başlamaz ocaktan alın. Biraz ılınmasını bekleyip soğuk tartın üzerine aktarın ve üzerini kaşığın tersiyle düzeltin. Buzdolabına koyarak 2-3 saat bekletin.
  7. Üzerini portakal marmelatı ve kremayla süsleyerek servise sunun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle