Glutensiz Portakallı Revani – Sağlıklı Mutfak Tarifi

Glutensiz Portakallı Revani – Sağlıklı Mutfak Tarifi

Glutensiz hayatına devam etmek zorunda olanlar için, bence harika bir alternatif oldu!
(0)
Hazırlama 1 saat
8 Kişilik

Glutensiz Portakallı Revani – Sağlıklı Mutfak Tarifi için Malzemeler

Glutensiz Portakallı Revani – Sağlıklı Mutfak Tarifi Hazırlanışı

Glutensiz Portakallı Revani – Sağlıklı Mutfak Tarifi Tarifi
  1. Derin bir kabın içine oda sıcaklığındaki yumurtaları kırın. Şekeri koyup, tel çırpıcıyla iyice çırpın. Ya da mikserle 2-3 dakika çırpın. Zeytinyağını, kabartma tozunu ve vanilyayı ilave edip tekrar çırpmaya devam edin. Unu azar azar ekleyerek tel çırpıcıyla çırpmaya devam edin. Çok koyu kıvamda bir hamur elde edeceksiniz.
  2. Bu arada 25*25 cm boyutlarındaki kare fırın kabını veya bu ölçülerdeki yuvarlak bir kalıbı sıvı yağla iyice yağlayın. Silikon spatulayla kabı iyice sıyırarak hamuru kalıba katarın. Oldukça ince bir hamur olacaktır.
  3. Fırını 180 derece turbo altüst ayara getirip 10 dakika önceden ısıtın. Sıcak fırında 35 dakika, üzeri sarı kahverengi oluncaya dek pişirin.
  4. Bu arada şerbet için; portakal suyu, bal ve tarçını ufak bir tencereye koyup orta ısılı ateşin üzerine oturtun. Sık sık karıştırarak kaynatın. Altını kısıp 10 dakika daha kaynatıp ocaktan alın ve iyice ılınmasını bekleyin.
  5. Revaniyi çıkarıp, ılınmasını bekleyin. Dilimleyin ve şerbetini gezdirin. Hindistan ceviziyle süsleyerek servise sunun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle