Reçelli Sable Bisküvi Tarifi

Reçelli Sable Bisküvi Tarifi

Çay saati davetlerinizin yıldızı olmaya aday bir kurabiye tarifi.
(0)
Hazırlama 30 dakika
8 Kişilik

Reçelli Sable Bisküvi Tarifi için Malzemeler

Reçelli Sable Bisküvi Tarifi Hazırlanışı

Reçelli Sable Bisküvi Tarifi Tarifi
  1. Oda sıcaklığında yumuşamış bitkisel margarini derin bir yoğurma kabına koyun. Üzerine yine oda sıcaklığında bekleyen yumurtaların sadece sarılarını katın. Bir limonun kabuğunu rendenin küçük delikli tarafında  rendeleyip malzemelere ekleyin. Vanilyayı ve pudra şekerini de ilave ettikten sonra unu azar azar katarak hamuru yoğurmaya başlayın. Yaklaşık 4-5 dakika sonra elinizle yapışmayan, kulak memesi yumuşaklığında bir hamur elde edeceksiniz. Hamuru toparlayıp oda sıcaklığında en az 30 dakika bekletin.
  2. Dinlenen hamuru  bir merdane yardımıyla ya da elinizle yarım santimden biraz daha ince olacak şekilde açın. Hamurdan şekilli kurabiye kalıplarıyla ya da bir çay bardağının ağzıyla şekilli parçalar çıkarın. (her şekilden iki adet hazırlamanız gerekir) Farklı şekillerdeki kurabiyeleri yağlanmış fırın tepsisine aralıklı olarak yerleştirip üzerlerine yumurta akı sürün. Böylece üzerlerine koyacağınız kurabiyeler hemen yapışacaktır.
  3. Tepsideki hamurların eşlerinin ortalarını ruj kapağı ya da maden suyu kapağı yardımıyla çıkarın. Ortası delik kurabiyeleri, üzerine yumurta akı sürülmüş diğer kurabiyelerin üzerine oturtun.  Ortalarındaki deliklere herhangi bir reçelden yarımşar çay kaşığı kadar koyun. (Bazen pişerken reçel dağılabilir. İsterseniz ilk denemede reçeli koymayın. Bu işlemi kurabiye pişip soğuduğunda da yapabilirsiniz)
  4. Kurabiyeleri 5 dakika önceden ısıtıp 175 dereceye ve alt-üst konuma ayarladığınız fırında yaklaşık 15 dakika, üzerleri sararıncaya kadar pişirip çıkardıktan sonra soğumalarını bekleyin ve servise sunun.  Afiyet olsun…
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle