Meyve Şekerli Sable Kurabiye Tarifi

Meyve Şekerli Sable Kurabiye Tarifi

Okuldan dönen çocuklarınıza lezzetli bir sürpriz yapın.
(0)
Hazırlama 45 dakika
8 Kişilik

Meyve Şekerli Sable Kurabiye Tarifi için Malzemeler

Meyve Şekerli Sable Kurabiye Tarifi Hazırlanışı

Meyve Şekerli Sable Kurabiye Tarifi Tarifi
  1. Oda sıcaklığında yumuşamış olan bitkisel margarin derin bir yoğurma kabına koyulur. Üzerine yine oda sıcaklığında bekleyen yumurtaların sadece sarıları eklenir. Bir limonun kabuğu rendenin küçük delikli tarafıyla rendelenip ilave edilir. Vanilya ve pudra şekeri koyulduktan sonra un azar azar ilave edilerek yoğrulmaya başlanır. Yaklaşık 4-5 dakika sonra ele yapışmayan, kulak memesi yumuşaklığında bir hamur elde ortaya çıkacaktır. Hamur oda sıcaklığında en az 30 dakika bekletilir.
  2. Dinlenen hamur merdane yardımıyla ya da elle yarım santimden biraz ince olacak şekilde açılır. Hamurdan şekilli kurabiye kalıpları ya da çay bardağı ağzıyla şekilli parçalar çıkarılır. Üzerlerine kakao serpiştirilen kurabiyeler yağlanmış fırın tepsisine aralıklı olarak yerleştirilir.
  3. Kurabiyeler 5 dakika önceden 175 dereceye ve alt üst konuma ayarlanmış olan fırında  yaklaşık 20 dakika, üzerleri sararıncaya kadar pişirilip çıkarılır. Soğumaları beklenip üzerleri meyve şekerlemeleri ya da marmelatla süslendikten sonra badem içi serpiştirilerek servise sunulur.  Afiyet olsun…
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle