Patlıcanlı Cevizli Kiş Tarifi

Patlıcanlı Cevizli Kiş Tarifi

Tek kişilik porsiyonlarda hazırlayabileceğiniz bu kişi çok seveceksiniz.
(0)
Hazırlama 45 dakika
8 Kişilik

Patlıcanlı Cevizli Kiş Tarifi için Malzemeler

Patlıcanlı Cevizli Kiş Tarifi Hazırlanışı

Patlıcanlı Cevizli Kiş Tarifi Tarifi
  1. Un ve tuzu derine bir kaba aktarıp üzerine buzdolabından çıkardığınız soğuk haldeki margarini ekleyerek yoğurmaya başlayın. Yumurta akını da ilave edip yoğurmaya devam edin. 2 yemek kaşığı çok soğuk haldeki suyu da aktarıp hamur toplanıp ele yapışmayan kıvama gelinceye kadar  yoğurun.
  2. Eğer hamur hala ele yapışıyorsa biraz daha un ilave debilirsiniz. Hamuru, üzerini temiz bir peçeteyle örterek 15- 20 dakika buzdolabında dinlendirin.
  3. Patlıcanları közleyin ya da közlenmiş patlıcan kullanın. Köz patlıcanları derin bir kaba katarıp çatalla iyice ezin. Tuz ve karabiberi serpiştirip mayonezi de ekledikten sonra, çekilmiş ceviz içini ilave ettikten sonra malzemeleri iyice karıştırın.
  4. Hamuru buzdolabından çıkarıp yağlanmış küçük tart kalıplarına kalınlıkları yarım santimden ince olacak şekilde paylaştırın. Hamurları 2-3 yerlerinden delip 5 dakika önceden 175 dereceye ayralanmış fırında 25 dakika kadar pişirip çıkarın.
  5. Soğumalarını bekleyip kalıpla rından çıkardıktan sonra üzerlerine patlıcanlı harcı paylaştırın. Kırmızı biber serpiştirerek servise sunun. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle