Patatesli Peynirli Kruvasan Tarifi

Patatesli Peynirli Kruvasan Tarifi

İster kahvaltıya isterseniz de akşam üzeri çayın yanına...
(0)
Hazırlama 10 dakika
1 Kişilik

Patatesli Peynirli Kruvasan Tarifi için Malzemeler

Patatesli Peynirli Kruvasan Tarifi Hazırlanışı

Patatesli Peynirli Kruvasan Tarifi Tarifi
  1. Patatesleri derin bir kaba rendeleyip tuzu katın. Üzerine yumurtayı kırıp süt, yoğurt ve sıvıyağı ekleyin. Toz mayayı kabartma tozu gibi ilave edip unu da aktardıktan sonra yoğurmaya başlayın ve kulak memesi kıvamında bir hamur elde edin. (Bu hamurun hiç beklemeden işlem görmesi gerekli)
  2. Hamurdan portakal büyüklüğünde bir parça koparıp tezgahın üzerinde, merdane yardımıyla 20 santim çapında bir yuvarlak oluşturacak şekilde açın. Yufkayı keskin bir bıçakla 8 eşit üçgene bölün.  
  3. Diğer taraftan içini hazırlamak için; incecik kıydığınız maydanoz, peynir ve yumurta akını bir tabağa koyup çatalla çırpın. Bu harçtan 2 tatlı kaşığı alarak üçgen yufkaların birinin geniş tarafına koyun. Yufkayı sivri tarafına doğru sararak rulo yapın. Hamurun geri kalanına sırasıyla aynı işlemleri uygulayın.
  4. Hazırladığınız kuruvasanları yağlı kağıt serdiğiniz fırın tepsisine yerleştirin. Üzerlerine fırça yardımıyla çırpılmış yumurta sarısı sürün. Kuruvasanları 5 dakika önceden 180 dereceye ve alt üst konuma ayarladığınız fırında 25-30 dakika, üzerleri altın sarısı oluncaya kadar  pişirip çıkarın. Ilık hale geldiklerinde mutlaka kapalı bir kaba alın, çünkü bu hamur çok çabuk sertleşir.  Afiyet olsun...
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle