Marmelatlı Porto Kurabiyesi Tarifi

Marmelatlı Porto Kurabiyesi Tarifi

Evinizi mis gibi kurabiye kokusu sarsın.
(0)
Hazırlama 45 dakika
8 Kişilik

Marmelatlı Porto Kurabiyesi Tarifi için Malzemeler

Marmelatlı Porto Kurabiyesi Tarifi Hazırlanışı

Marmelatlı Porto Kurabiyesi Tarifi Tarifi
  1. Oda sıcaklığında yumuşamış margarin, vanilya ve pudra şekerini yoğurma kabına aktarıp karıştırın. Yumurta ve kabartma tozunu ekleyip malzemeleri birbirine yedirinceye kadar karıştırmaya devam edin. Unu azar azar ekleyip yoğurun. Kulak memesinden daha yumuşak ama ele yapışmayan çok güzel ve bembeyaz bir hamur elde edeceksiniz.
  2. Hamuru merdane ya da oklava yardımıyla açarak yarım santim kalınlığında inceltin ve hamurdan şekilli kurabiye kalıplarıyla parçalar çıkarın. Ya da su bardağı ağzıyla parçalar çıkarın. Kurabiyelerin ortasına parmağınızla bastırarak çukurlaştırın.
  3. Fırın kağıdı serilmiş ya da yağlanmış fırın tepsisine aralıklı olarak dizin. Kurabiyeleri 10 dakika önceden ısıtıp 160 dereceye ve alt üst konuma ayarladığınız fırının orta rafında 17 -18 dakika, hafifçe sararıncaya kadar pişirin.
  4. Fırından çıkan kurabiyeler henüz sıcak haldeyken ortalarındaki çukura parmağınzla hafifçe bastırarak iyice çukurlaştırın. Soğuduktan sonra üzerlerine pudra şekeri serpiştirip çukurlara marmelat koyun. Soğuyunca servise sunun. Afiyet olsun…      
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle