Damla Çikolatalı Kağıt Keki Tarifi

Damla Çikolatalı Kağıt Keki Tarifi

Çok kabaran bir hamurdur, bu yüzden kalıplara birer yemek kaşığı hamur paylaştırmaya özen gösterin.
(0)
Hazırlama 45 dakika
8 Kişilik

Damla Çikolatalı Kağıt Keki Tarifi için Malzemeler

Damla Çikolatalı Kağıt Keki Tarifi Hazırlanışı

Damla Çikolatalı Kağıt Keki Tarifi Tarifi
  1. Oda sıcaklığındaki yumurtaların sarılarını ve aklarını ayırarak ayrı ayrı kaplara koyun. Sarılarının üzerine tozşekeri ekleyerek mikserin yüksek devriyle 2-3 dakika çırpın. Üzerine eritilip ılıtılmış margarine, vanilya ve yoğurdu ilave edip 1-2 dakika daha mikserle çırpın. Damla çikolata ve fındık içini de katın.
  2. Yumurta aklarnı başka bir kaba koyup mikserin yüksek devriyle 4-5 dakika, kar gibi olup katılaşıncaya kadar çırpın. Katılaşan yumurta aklarını yavaş yavaş yavaş ve bir tahta kaşıkla alttan üste doğru karıştırarak damla çikolatalı hamura yedirin. Birlikte elediğiniz un ve kabartma tozunu da hamura ilave edip tahta kaşık ya da plastik spatulayla malzemeleri iyice karıştırın.
  3. Kağıt kek kalıplarına ya da yağlanmış mafin kalıplarına hamurdan birer yemek kaşığı kadar koyun. Bu kek hamuru çok kabardığı için az miktarda koymalısınız. Kekleri 10 dakika önceden ısıtıp 175 dereceye ayarladığınız fırında üzerleri iyice kızarıncaya kadar, 35-40 dakika pişirip çıkarın. Soğuyunca servise sunun.  Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle