Mantarlı Bonfile Rulad Tarifi

Mantarlı Bonfile Rulad Tarifi

Alman Mutfağı'nın sevilen tariflerlerinden olan bu eti çok seveceksiniz.
(0)
Hazırlama 1 saat
4 Kişilik

Mantarlı Bonfile Rulad Tarifi için Malzemeler

Mantarlı Bonfile Rulad Tarifi Hazırlanışı

Mantarlı Bonfile Rulad Tarifi Tarifi
  1. Bonfileleri yaklaşık 15 x10 santim boyutlarında ve yarım santim kalınlığında olacak şekilde hazırlayın. (Bu işi kasabınıza da yaptırabilirsiniz) Almanların “Rulad” dedikleri bu ünlü yemek dana biftek ya da dövülmüş dana eskalp etiyle de yapılabilir.
  2. Etlerin iki tarafına da tuz ve karabiber serpip mutfak tezgahının üzerine yan yana yerleştirin. Hardalı tıpkı ekmeğe yağ sürer gibi etlerin sadece bir tarafına sürün. Etlerin uçlarına kurşun kalem kalınlığında ve 10 santim boyundaki salatalık turşularından birer adet yerleştirin. (isterseniz ikişer adet salatalık turşusu da koyabilirsiniz) Son olarak, dil peyniri dilimlerini etlerin üzerine koyduktan sonra etleri  sararak rulo haline getirin. (dil peyniri birçok peynirden daha geç eridiği bu peyniri kullanmanızı öneririm)
  3. Rulo haline getirdiğiniz bonfilelerin uçlarına birer kürdan  saplayıp açılmalarını engelleyin. (isterseniz kürdanla tutturmak yerine mutfak ipiyle de bağlayabilirsiniz) Margarini orta boy bir teflon tencerede kızdırın. Rulo haline getirdiğiniz etleri bir tabağa koyduğunuz una hafifçe buladıktan sonra  kızgın yağda çevire çevire 3-4 dakika kızartın.
  4. Mantarları ortadan ikiye bölüp tencereye aktaedıktan sonra üzerine sıcak suyu ve  isterseniz şarabı ekleyin. Bu aşamada yemeğe Almanların yaptığı gibi ½ su bardağı hazır süt kreması da katabilirsiniz. Tencerenin kapağını kapatıp yemeği kısık ateşte 30-35 dakika kadar pişirin.
  5. Servis yapmadan önce üzer lerindeki kürdanları çıkarıp suyuyla birlikte servis tabaklarına alın. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle