Mantar Soslu Isviçre Bonfilesi Tarifi

Mantar Soslu Isviçre Bonfilesi Tarifi

Bu ete bayılacaksınız, benden söylemesi...
(0)
Hazırlama 45 dakika
4 Kişilik

Mantar Soslu Isviçre Bonfilesi Tarifi için Malzemeler

Mantar Soslu Isviçre Bonfilesi Tarifi Hazırlanışı

Mantar Soslu Isviçre Bonfilesi Tarifi Tarifi
  1. Parmak ya da şerit şeklinde dilimlenmiş bonfilelerin üerine karabiber serpilip soya sosu gezdirildikten sonra karıştırılarak bir kenarda bekletilir.
  2. Sıvıyağ teflon tavaya (wok tavası kullanılmasını öneririm) aktarılıp kızdırılır. Ocağın altı iyice açılır ve etler tavaya yerleştirlir. Etleri yüksek ısılı ateşte, sürekli karıştırılarak 5-7 dakika kadar kavrulur. Pişen etler süzülerek tavadan alınıp ağzı kapalı bir kaba koyulur.
  3. Diğer taraftan, soğan yemeklik incecik, sarmısaklar pirinç tanesi büyüklüğünde doğranır. Taze ya da konserve mantarlar tavla zarı formunda dilimlenir. (istenirse daha iri parçalar halinde de doğranabilir)
  4. Tereyağı etlerin piştiği tavadaorta ısılı ateşte kızdırılır. Soğan ve sarmısaklar bu tavaya aktarılıp sürekli karıştırılarak 2-3 dakika, soğanlar yumuşayıncaya kadar kavrulur. Hardal ilave edilip bir iki kez kaıştırılır. Mantarlar hemen eklenip un  da serpiştirildükten sonra 2-3 dakika daha pişirilmeye devam edilir. Varsa şarap da ilave edilip alkolünün uçması için 1-2 dakika karıştırılır.
  5. Et suyu, krema, tu ve karabiber katılıp sos kaynayıncaya kadar pişirilir. Kaynamaya başlayınca incecik kıyılmış maydanoz ilave edilip ocağın altı kısılır ve 1-2 dakika daha pişirildikten sonra ocaktan alınır. Sos istenirse mutfak robotunda çekilip pürüzsüz kıvama getirildikten sonra da kullanılabilir. Afiyet olsun…
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle