Kıymalı Sebzeli Çin Böreği Tarifi

Kıymalı Sebzeli Çin Böreği Tarifi

Dünya mutfağını kendi mutfağınızı taşıyabilirsiniz.
(0)
Hazırlama 20 dakika
8 Kişilik

Kıymalı Sebzeli Çin Böreği Tarifi için Malzemeler

Kıymalı Sebzeli Çin Böreği Tarifi Hazırlanışı

Kıymalı Sebzeli Çin Böreği Tarifi Tarifi
  1. Kıymayı ve sıvıyağı derin ve geniş bir tavaya, varsa wok tavasına aktarın. Yüksek ısılı yani harlı  ateşte, tahta kaşıkla sürekli karıştırarak 2-3 dakika kadar kavurun. Üzerine rendelediğiniz havuç ve incecik doğradığınız yeşil soğanı ilave edin. Yıkayıp süzdüğünüz soya filizlerini veya kibrit çöpü şeklinde dilimlediğiniz pırasaları ve iri iri kıydığınız maydanozu da  ekleyin.
  2. Yüksek ısılı ateşte, sürekli karıştırarak 5-6 dakika  daha kavurun. Karabiberi de serpiştirip soya sosunu aktardıktan sonra, ocaktan alın. Diğer taraftan, yufkaları tezgâhın üzerine üst üste serin. Keskin bıçakla 8 adet eşit üçgen parçaya bölün. Böylece 16 adet üçgen yufka parçanız olacaktır.
  3. Üçgen yufkaların üzerine iyice çırpılmış yumurta aklarını fırçayla sürün. Sonra da yufkaların geniş taraflarına hazırladığınız kıymalı sebzeli harçtan birer yemek kaşığı koyun. Yufkanın kenarlarını içeri doğru kıvırarak rulo şeklinde sarın. İri sigara böreği görünümündeki ruloları geniş bir tavada kızdırdığınız sıvıyağda önlü arkalı kızartın. Altın sarısı rengi alan börekleri soya sosu veya herhangi bir acılı sosla beraber servise sunun. Afiyet olsun.  
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle