Kıymalı Meksika Barbunyası-Chili Con Carne Tarifi

Kıymalı Meksika Barbunyası-Chili Con Carne Tarifi

Meksikalıların en ünlü tencere yemeği olan “Chili con carne”, benim de çok sevdiğim bir lezzettir. Bu lezzeti barbunya ile de yapabilirsiniz.
(0)
Hazırlama 45 dakika
4 Kişilik

Kıymalı Meksika Barbunyası-Chili Con Carne Tarifi için Malzemeler

Kıymalı Meksika Barbunyası-Chili Con Carne Tarifi Hazırlanışı

Kıymalı Meksika Barbunyası-Chili Con Carne Tarifi Tarifi
  1. Meksikalıların en ünlü tencere yemeği olan “Chili con carne”, benim de çok sevdiğim bir lezzettir. Konserve Meksika fasulye bulabilirsiniz. Yoksa barbunya fasulyeyi haşlayarak kullanabilirsiniz.
  2. Önce zeytinyağını geniş bir tencereye koyup orta ısılı ateşin üzerine oturtun. Yemeklik incecik doğranmış soğanı, pirinç tanesi dilimlenmiş sarımsağı ekleyip karıştırarak 5 dakika kavurun.
  3. Yeşil ve kırmızı biberinin saplarını kesip, uzunlamasına 2’ye bölüp incecik dilimleyin. Tencereye aktarın. Acı biberi de incecik doğrayıp ilave edin. Karıştırarak 2-3 dakika kavurun.
  4. Şimdi kıymayı katın ve kıymanın iyice dağılması için tel çırpıcıyla ezerek 8-10 dakika pişirin. Salçaları ve haşlanmış barbunyayı katıp 5 dakika daha pişirin.
  5. Tuz, kimyon, toz biber, karabiber ve kekiği ekleyip sıcak suyu ilave edip, karıştırın. Yemeği hafif kısılmış ateşte 20-25 dakika kadar pişirip ocaktan alın. Oldukça katı kıvamlı çok lezzetli bir yemektir. Üzerine Meksikalılar taze kişniş koyar, siz maydanoz katabilirsiniz. Basmati pirinçle pişirdiğiniz pilav yanına çok yakışır.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle