Etli Sebze Yemeği Tarifleri

Türk milleti olarak etin ve etli sebze yemeklerinin yeri bizim soframızda yeri bir başka ve özeldir. Çoğu kişi etli yemek ya da et yemediği zaman yemeği pek yemekten saymaz. Az da olsa bir et ya da kıyma mutlaka soframızdaki yemeklerimizde yer almalıdır. Özellikle herkesin bildiği üzere Türk erkekleri et yemeklerine oldukça düşkündür.

Uzmanlar da kişinin ağırlığının kilogramı başına 1 gram kırmızı et tüketmesi gerektiğini söylüyor. Zaten özellikle B12 ve demir yönünden çok zengin olan kırmızı et, vücudumuzun direnci hatta zihin açıklığı için çok büyük yere sahip. B12 ve demir eksikliğinin vücuttaki eksikliği de insanlarda bazı bedensel ve davranışsal problemlere neden olabiliyor. Bunların karşılanması ise bize mutluluk hissi veriyor. Ee bunları da bildikçe insanın daha çok et tüketesi geliyor. Et tüketecek imkanım yok ancak etli sebze yemeği yapabilirim diyenler için ise birbirinden güzel etli sebzeli yemek tariflerini sitemizde bulabilirsiniz. Tavuk tercih edenler için de tabii ki çeşit çeşit ve birçok tarifimiz bulunuyor. Tavuk yemekleri, kebap tarifleri, balık tarifleri, ciğer tarifleri, bayıldığımız güveç tarifleri, hindili yemekler… Ne ararsanız burada var.

Kuzu etli be iç baklalı harika mı harika bir enginar tarifi, Bitlis’in meşhur kabak dolması, Edirne’nin meşhur yeşil soğanlı kapaması, mercimekli bulgurlu pazı sarması… çeşit çeşit tarifler, anlatımı açık ve tane tane reçeteler, görselli yemeklere buradan ulaşabilirsiniz. Özellikle misafir ağırlayacağınız zaman ne yemek yapsam diye düşünmenize gerek yok! Buzdolabınızda olan sebzeler ile hemen güzel bir akşam yemeği hazırlayabilirsiniz. Siz yeter ki hangisini yapacağınıza karar verebilin. Şimdi etli sebze yemekleri yapmak için ilk olarak markete, manava, pazara, kasaba koşun ardından önlüğünüzü takıp mutfakta harikalar yaratmaya başlayın. Eminiz ki yemeğinizi yiyecek olanlar çok şanslı olacak. Şimdiden hepinize afiyet-i şeker olsun.

Etli sebze yemekleri yapımı için sitemizi inceleyebilirsiniz

Daha Fazla..