Ispanaklı Kabak Çekirdekli Fransız Pizzası-Kişloren Tarifi

Ispanaklı Kabak Çekirdekli Fransız Pizzası-Kişloren Tarifi

İster sinema gecesinde ister akşam yemeğinde isterseniz de misafirleriniz için hazırlayabileceğiniz kabak çekirdekli, ıspanaklı, kapya biberli farklı bir tarif.
(0)
Hazırlama 1,5 saat
8 Kişilik

Ispanaklı Kabak Çekirdekli Fransız Pizzası-Kişloren Tarifi için Malzemeler

Ispanaklı Kabak Çekirdekli Fransız Pizzası-Kişloren Tarifi Hazırlanışı

Ispanaklı Kabak Çekirdekli Fransız Pizzası-Kişloren Tarifi Tarifi
  1. Yaklaşık 30 cm çapında, kenarları yüksek bir tart kalıbı kullanacağız. Ya da yuvarlak borcam da olabilir. Sıvı yağa batırdığınız fırçayla kalıbın içini ve kenarlarını yağlayın. İsterseniz tabanına pişirme kağıdı kesip koyun.
  2. Hamur için büyükçe bir kaseye; yumurtayı kırın, yoğurt, zeytinyağı, kabartma tozunu koyup çatalla iyice yoğurun. Hamuru toplayın ve üzerini kapatıp oda sıcaklığında 20 dakika dinlendirin.
  3. Hamuru yağlanmış kalıba elinizle yayarak ve kenarlarını 2 parmak yükselterek yerleştirin. Eğer hamur elinize yapışırsa, elinizi sıvı yağa batırarak bu işlemleri yapın.
  4. Şimdi iç harcı için; ıspanakların kök kısımlarını kesip, ,incecik doğrayıp yıkayıp süzün. İyice süzülen ıspanakları büyük bir kaba aktarın. Üzerine yemeklik çok ince kıyılmış soğanı ve incecik doğranmış biberi ekleyin. Tuz ve karabiber serpin.
  5. Elinizle tüm malzemeleri köfte gibi yoğurup, yumuşatın. (Ispanağı çiğden kullanacağız.) içine yumurtaları kırıp, krema ve peyniri ilave edin. Kaşıkla karıştırın ve hamurun ortasındaki havuz kısmına yerleştirin. Çok kenarlara taşırmadan ortada toplamaya gayret edin. En üste kabak çekirdekleri serpin.
  6. Fırını 180 derece alt-üst turbo konuma ayarlayıp 10 dakika önceden ısıtın. İyice kızarana kadar en az 50-55 dakika pişirin. Çıkarın, ılınınca dilimleyerek servise sunun.
  7. Not: Tam buğday unu normal undan farklıdır. Pişince hafif dağılma riski olabilir, aklınızda bulunsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle