Çilekli Kremalı Turta Tarifi

Çilekli Kremalı Turta Tarifi

Puding yerine 1 su bardağı hazır süt kreması kullanabilirsiniz.
(0)
Hazırlama 20 dakika
8 Kişilik

Çilekli Kremalı Turta Tarifi için Malzemeler

Çilekli Kremalı Turta Tarifi Hazırlanışı

Çilekli Kremalı Turta Tarifi Tarifi
  1. Oda sıcaklığında bekleyen yumurtalar ve tozşeker derin bir kapta, mikserin yüksek devriyle 2-3 dakika, köpük köpük oluncaya kadar çırpılır.
  2. Un, irmik, kabartma tozu ve vanilya bir başka kapta karıştırılır. Bu unlu karışımın üzerine yumurtalı karışım azar azar ilave edilerek mikser kullanmadan, kaşık ya da spatula yardımıyla, malzemeler iyice özleşene kadar karıştırılır. Böylece koyu boza kıvamında ve akıcı bir hamur elde edilmiş olunacak.
  3. Çapı 30-35 santim olan kenarları tırtıklı ortası yüksek turta kalıbp iyice yağlanıp hazırlanan hamur bu kalıba aktarılır. Turta kalıbı bu pasta için idealdir. Kek, ortası çukur bu kalıpta pişip çıktıktan sonra ortasındaki çukura krema koyup meyve dizmek çok şık bir görüntü sağlayacaktır. Ancak bu kalıbın bulunmsı zor olabilir. O zaman tıpkı kek gibi büyük boy kelepçeli kalıpta pişirilip kek ortadan ikiye bölündükten sonra tıpkı yaş pasta gibi hazırlanabilir.
  4. Hazıranan hamur yağlanmış turta kalıbına aktarılır. Yaklaşık 5 dakika önceden ısıtılmış ve 180 dereceye ve alt üst konuma ayarlanmış fırında 20-22 dakika pişirilip çıkarılır. Kek pişerken çok kabarıp fırından çıktığında inecektir.
  5. Fırından çıkarıdıktan 5 dakika sonra kenarları bıçakla dikkatlice kalıptan ayrılıp bir servis tabağına ters çevrilir.
  6. Diğer taraftan, hazır puding 2 su bardağı sütle pişirilip kaynayınca ocaktan alınır. Mikserle 3-4 dakika çırpılıp ılınınca kekin ortasındaki çukura aktarılır. Üzerine dilimlenmiş çilekler düzgünce yerleştirilir. Tart jölesi paketin üzerindeki tarife uygun şekilde pişirilip çileklerin üzerine gezdirlir. Buzdolabında en az 1-2 saat bekletilip dilimlenerek servise sunulur.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle