Etnik Pizza Tarifi

Etnik Pizza Tarifi

Klasik pizzalardan sıkıldıysanız bir de bu tarifi deneyin derim.
(0)
Hazırlama 1 saat
6 Kişilik

Etnik Pizza Tarifi için Malzemeler

Etnik Pizza Tarifi Hazırlanışı

Etnik Pizza Tarifi Tarifi
  1. Oda sıcaklığında bekleyen yumurtaları derin bir kaba kırın. Üzerine yoğurt ve zeytinyağını ekleyip mikserin yüksek devriyle 2-3 dakika çırpın. Kabartma tozu ve unu katıp mikserle bir süre daha çırpmaya devam edin. Tuz, karabiber ve kuru fesleğeni ilave edip tahta kaşıkla karıştırın.
  2. Diğer taraftan, sosisleri tavla zarı formunda doğrayın. Sivri biberleri de ayıklayıp küp küp dilimleyin. Domatesleri ortadan ikiye böldükten sonra ortalarındaki sulu çekirdekli kısmı kaşıkla oyarak çıkarın. (Sulu kısımları alınan domates, hamuru sulandırmaz sadece hamura tat verir) Domateslerin kalın kabuk kısmını tavla zarı formunda doğrayın. File zeytin bulamazsanız, bütün haldeki zeytinlerin çekirdeklerini çıkararak dilimleyin.
  3. Malzemelerin hepsini hazırladığınız hamura ilave edip tahta bir kaşıkla karıştırın. Sonra hazırladığınız pizza hamurunu 35-40 santim uzunluğunda yağlanmış, kare veya dikdörtgen fırın kabına düzgünce aktarın.
  4. Pizzayı 5 dakika önceden ısıtıp 175 dereceye ayarladığınız fırında . iyice kızarıncaya kadar, 35-40 dakika pişirip çıkarın. Sıcak ya da ılık olarak dilimleyip servise sunun. Afiyet olsun.

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle