Cevizli Pankek Tarifi

Cevizli Pankek Tarifi

Üzerlerine bal, reçel, akçaağaç şurubu ya da mısır şurubu  gezdirebilirsiniz.
(0)
Hazırlama 15 dakika
4 Kişilik

Cevizli Pankek Tarifi için Malzemeler

Cevizli Pankek Tarifi Hazırlanışı

Cevizli Pankek Tarifi Tarifi
  1. Pankeki yapmak için; yumurtaları derin bir kaba kırın. Tuzu ekleyip tel çırpıcı ya da mikserin yüksek devriyle 1-2 dakika kadar çırpın. Hafifçe ılıttığınız ılık sütü, pudraşekeri, karbonat ve unu ilave edip koyu ayran kıvamında bir hamur elde edinceye kadar, 2-3 dakika daha çırpın.
  2. Son olarak, cevizi katıp iyice karıştırın ve oda sıcaklığında yaklaşık 25-30  dakika dinlendirin. Diğer taraftan, krep tavasını ya da küçük boy bir teflon tavayı, 2 yemek kaşığı sıvıyağa batırdığınız kâğıt mendille yağlayıp tavayı orta ısılı ateşte kızdırın.
  3. Pankek hamurundan 1 yemek kaşığı dolusu alıp yakın mesafeden kızgın tavaya aktarın. Aynı şekilde üç-dört tane daha dökün.  Tavayı hafif hafif sallayarak hamurları tavaya hafifçe yayın. Altı pişen pankekleri maşa ya da spatulayla çevirip diğer yüzünü de pişirin.
  4. Tavayı ara sıra yağa batırdığınız kâğıt peçeteyle yağlayıp pankeklerin hepsini pişirin ve üst üste koyarak bir tabakta biriktirin. Üzerlerine bal, reçel, akçaağaç şurubu ya da mısır şurubu  gezdirip sıcak ya da ılık olarak servise sunun.  Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle