Pazılı Omlet Kaygana Tarifi

Pazılı Omlet Kaygana Tarifi

Omleti tıpkı pizza gibi dilimleyerek tüketebilirsiniz.
(0)
Hazırlama 15 dakika
4 Kişilik

Pazılı Omlet Kaygana Tarifi için Malzemeler

Pazılı Omlet Kaygana Tarifi Hazırlanışı

Pazılı Omlet Kaygana Tarifi Tarifi
  1. Pazı yapraklarını yıkayıp iyice süzün. İncecik  doğrayıp derin bir kaba koyun.
  2. Taze soğan ve maydanozu ayıklayıp yıkadıktan sonra incecik dilimleyin ve pazının üzerine ilave edin. Sebzeleri elinizle yoğurarak yumuşatın.
  3. Yumurtaları başka bir kaseye kırıp üzerine unu ekleyin. Karışımı çatal ya da tel çırpıcı yardımıyla iyice çırpın. Unu iyice ezmeniz gerekir ki topaklanmasın.
  4. Üzerine suyu azar azar katıp çırpmaya devam edin. Tuz, karabiber, nane ve kekiği de serpiştirip tekrar çırptıktan sonra karışımı sebzelerin üzerine aktarın. Malzemeleri iyice karıştırın.
  5. Sıvıyağı en az 25-28 santim çapındaki bir teflon tavaya aktarıp hafif kısılmış ateşin üzerine oturtun.
  6. Yağ kızınca hazırladığınız yumurtalı karışımı tavaya yayın. Tavayı arada sırada sallayarak omletin altını 8-10 dakika kadar pişirin. Tahta bir spatula yardımıyla omletin kenarlarını kaldırıp pişip pişmediğini kontrol edin.
  7. Altı kızaran omletin üzerine bir kapak koyun ve omleti dikkatli bir şekilde ters çevirin. Bu işlemi yaparken dikkatli olmanız gerekir. Sulanan sebzelerin suyu etrafa saçılabilir.
  8. Ters çevirdiğiniz omleti yine kısık ateşte ve tavayı sık sık sallayarak uzun süre, 15-18 dakika pişirin. Kısık ateşte pişen omlet suyunu iyice çekecek ve içi de pişecektir.
  9. Ocaktan aldığınız omleti servis tabağına alıp tıpkı pizza gibi dilimleyerek servise sunun. Afiyet olsun...
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle