Tahin Helvalı Parfe Tarifi

Tahin Helvalı Parfe Tarifi

Üzeri için hazır çikolatalı ya da meyveli soslardan da kullanabilirsiniz.
(0)
Hazırlama 10 dakika
6 Kişilik

Tahin Helvalı Parfe Tarifi için Malzemeler

Tahin Helvalı Parfe Tarifi Hazırlanışı

Tahin Helvalı Parfe Tarifi Tarifi
  1. Yumurta aklarını derin bir kaba aktarıp mikserin yüksek devriyle, iyice katılaşıp kar gibi oluncaya kadar, 8-10 dakika çırpın. Yumurta sarılarını ayrı bir kapta mikserle köpük köpük oluncaya kadar, 1-2 dakika çırpın.
  2. Diğer taraftan, krema ve toz şekeri başka bir kapta 2-3 dakika kadar çırpın.
  3. Yumurta aklarının içine yumurta sarılarını yavaş yavaş aktarın. Tahta bir kaşık yardımıyla çırpılmış kremayı da yumurtaların içine aktarıp hafif hafif karıştırmaya devam ederek malzemeleri birbirine yadirin.
  4. Dikdörtgen şeklindeki derin bir kabın içini buzdolabı naylonuyla ya da streç filimle kaplayın.
  5. İncecik dilimlediğimiz helvaları kalıba yan yana dizin. Üzerine hazırladığınız kremalı karışımı aktarıp buzdolabının derin dondurucusunda 5-6 saat ya da 1 gece bekletin.
  6. Parfeyi dondurucudan çıkarıp uzun bir servis tabağına ters çevirin. Üzerindeki naylonu sıyırıp atın. Taze mevsim meyvelerinin üzerine  biraz pudraşekeri ilave edip robotta çekerek püre haline getirin.
  7. Üzeri için hazır çikolatalı ya da meyveli soslardan da kullanabilirsiniz. Parfeyi oda sıcaklığında birkaç dakika bekletip keskin bir bıçakla dilimleyin. Üzerine sosu gezdirip servise sunun. Afiyet olsun…
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle