Patatesli Ispanyol Salatası Tarifi

Patatesli Ispanyol Salatası Tarifi

ispanyolların bol patatesli çok zengin salatası. Kalabalık gruplar için ideal
(1)
Hazırlama 30 dakika
8 Kişilik

Patatesli Ispanyol Salatası Tarifi için Malzemeler

Patatesli Ispanyol Salatası Tarifi Hazırlanışı

Patatesli Ispanyol Salatası Tarifi Tarifi
  1. Pinpon topu büyüklüğündeki taze patatesler kabuklarıyla beraber yıkanıp süzülür ve kağıt havluyla kurulanır. Patatesler ortadan ikiye bölünüp bir kenarda bekletilir.
  2. Büyük boy bir fırın torbasının (fırına dayanaklı naylon poşet) içine un, kırmızı pul biber ve tuz serpilip torbanın ağzı kapatılır ve torba sallanır. Torbanın içine ikiye bölünmüş patatesler ve pirinç tanesi büyüklüğünde doğranmış sarmısaklar koyulup üzerine soya sosu ilave edilir. Torbanın ağzı kapatılıp torba hızla sallanmaya devam edilir. Malzemeler birbiriyle iyice karışınca torbanın ağzı kapatılıp fırın tepsisine yerleştirilir ve hava alması için çatalla 3-5 yerinden delinir.
  3. Yaklaşık 10 dakika önceden 175 dereceye ve alt üst konuma ayarlanmış fırında 30 dakika kadar pişirilip çıkarılır.
  4. Diğer taraftan, bir salata tabağına yıkanmış roka ya da ıspanak yaprakları iri parçalara ayrılıp koyulur. Üzerine fırın torbasından çıkarılmış olan ılık patatesler aktarılır. İncecik şeritler halinde doğranmış jambon ya da salam serpiştirilir. Katı yumurtalar soyulup ince halkalar halinde dilimlendikten sonra salatanın üzerine yerleştirilir.
  5. Sosun hazırlanması için; zeytinyağı, tuz ve sirke küçük bir kasede çırpılıp salatanın üzerine gezdirilir. Üzerine rendelenmiş peynir serpiştirilerek servise sunulur. Afiyet olsun…
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle