Ilık Bonfile Salatası Tarifi

Ilık Bonfile Salatası Tarifi

Bonfile salatası severler için harika bir salata tarifi
(1)
Hazırlama 15 dakika
6 Kişilik

Ilık Bonfile Salatası Tarifi için Malzemeler

Ilık Bonfile Salatası Tarifi Hazırlanışı

Ilık Bonfile Salatası Tarifi Tarifi
  1. Bonfileleri keskin bir bıçakla 1- 1,5 santim eninde parmak şeklinde dilimleyip cam ya da porselen bir kaseye koyun.
  2. Sosu hazırlamak için; dövülmüş sarmısakları ve sıvıyağı küçük bir kaseye koyun. Üzerine soya sosu ve tatlı hardalı ekleyip karabiberi serpin. Soya sosu tuzlu olduğundan ayrıca tuz koymanıza gerek yok.
  3. Sosu çatalla iyice çırptıktan sonra parmak şeklinde dilimlenmiş bonfilelerin üzerine aktarın. Elinizle karıştırarak bonfilelerin sosa iyice bulanmasını sağlayın. Kabın üzerini kapatıp buzdolabında en az 1 saat ya da 1 gece bekletin. Marine ettiğiniz etler daha lezzetli olacaktır. (bu salatayı yapmak için biftek de kullanabilirsiniz, ancak ben biftek daha sert olduğu için tercih etmedim)
  4. Diğer taraftan, kıvırcık marulun yapraklarını yıkayıp süzün. Yeşil soğanları ayıklayıp incecik doğrayın. Kırmızı turpları iyice yıkayıp soymadan yarım ay şeklinde dilimleyin. Hazırladığınız tüm salata malzemelerini bir salata tabağına yerleştirin.
  5. Orta boy teflon tavada fındık büyüklüğünde tereyağını eritin. Ocağın altını açıp bonfileleri kızgın yağa sosuyla birlikte aktarın. Etleri yüksek ısılı ateşte, tavayı sallayarak 5 dakika kadar kızartın. Yüksek ısılı ateşte pişen etin suyu dışarı çıkmayacak ve et hem lezzetlenecek, hem de çabuk pişecektir.
  6. Beş dakika sonra ocağın altını kısıp etleri orta ısılı ateşte 5 dakika daha pişirin. Etler sıcak haldeyken yağı ve sosuyla birlikte salata malzemelerinin üzerine aktarın. Sıcağa yakın bir ısıdayken servise sunun. Afiyet olsun.
BENZER TARİFLER

YORUMLAR

Sen de Yorum Ekle